مهندسین منظـر گستـر(با وقار)

نشانی:آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

استحکام و مقاومت انواع درب و پنجره های دوجداره

استحکام و مقاومت در و پنجره upvc به چه عواملی بستگی دارد؟

استحکام-و-مقاومت-پنجره-upvc-به-چه-عواملی-بستگی-دارد؟
هر چه میزان استحکام و مقاومت پنجره upvc بیشتر باشد، گزینه مناسب تری برای خانه ها خواهد بود.

آیا می دانید استحکام و مقاومت پنجره upvc به چه مواردی مرتبط است؟ یا این که پنجره های ­upvc تا چه حد می توانند در برابر نیروهای مختلف از خود مقاومت کافی نشان دهند؟ جهت خرید درب و پنجره دوجداره در تهران  و تعویض پنجره بدون تخریب کلیک کنید.

پنجره های upvc در میان بخشی از دیوار واحدهای ساختمانی قرار می گیرند. پنجره ها باید در برابر عوامل مختلف مثل فشار زیاد مقاومت کافی از خود نشان دهند. چون به نوعی بخشی از دیوار و پایه اصلی ساختمان محسوب می شوند.

هر چه میزان استحکام و مقاومت پنجره upvc بیشتر باشد، گزینه مناسب تری برای خانه ها خواهد بود. چون در طی مدت استفاده از پنجره ها، عوامل مختلفی باعث ایجاد فشار روی آن ها می شوند. از نیروهای خارجی گرفته تا عبور هوا همگی می توانند در طولانی مدت آثار جبران ناپذیری روی کارکرد پنجره های دوجداره یو پی وی سی بگذارند.

در حال حاضر مدل های متنوعی از پنجره های upvc تولید شده اند. اما همچنان این سوال برای مردم ایجاد شده که استحکام و مقاومت پنجره upvc به چه عواملی بستگی دارد؟ و از کجا می توان یک پنجره مقاوم انتخاب کرد؟

جهت یافتن پاسخ این سوالات حتما در ادامه ی متن با ما همراه باشید.

استحکام بالای پنجره های یو پی وی سی در مقایسه با مدل های دیگر

استحکام-بالای-پنجره-های-یو-پی-وی-سی-در-مقایسه-با-مدل-های-دیگر
میزان مقاومت پنجره های یو پی وی سی و دوجداره از مدل های آهنی و آلومینیومی بالاتر است.

به طور کلی، میزان مقاومت پنجره های یو پی وی سی و دوجداره از مدل های آهنی و آلومینیومی بالاتر است. به بیان دیگر یکی از اصلی ترین علت های تولید پنجره های upvc، بالا بردن میزان مقاومت پنجره دوجداره در برابر زلزله بود.

پنجره های آهنی و آلومینیومی نمی توانستند آن طور که شایسته است، در مقابل نیروها و فشارهای مختلف از خود مقاومت نشان دهند.

طراحی و آماده سازی پنجره های upvc باعث شد مشکل استحکام پایین پنجره های قدیمی برطرف شود. میزان مقاومت پنجره های یو پی وی سی در مقابل عواملی همچون خوردگی و زنگ زدگی خیلی بالاتر از مدل های مشابه است. پنجره های یو پی وی سی به دلیل توانایی مقاومت در مقابل نیروهای مختلف، طول عمر و دوام بالایی در مقایسه با دیگر مدل های پنجره دارند.

عوامل مختلفی می توانند بر میزان استحکام پنجره های یو پی وی سی اثرگذار باشند. آشنایی با این عوامل می توانند به شما کمک کنند بهترین و مناسب ترین مدل را برای محیط کار و واحد مسکونی خود انتخاب کنید.

در بخش بعدی مقاله به مهم ترین موارد موثر در مقاومت پنجره های یو پی وی سی خواهیم پرداخت.

مهم ترین عوامل موثر در استحکام پنجره دوجداره

مهم-ترین-عوامل-موثر-در-استحکام-پنجره-upvc
پنجره های یو پی وی سی نقش مهمی در زیبایی، امنیت و کنترل انرژی واحدهای ساختمانی دارند. این پنجره ها میزان مقاومت متفاوتی در برابر عوامل بیرونی از خود نشان می دهند.

استحکام و مقاومت پنجره upvc به چه عواملی بستگی دارد؟ چه چیزهایی می توانند بر میزان مقاومت پنجره های یو پی وی سی موثر هستند؟

پنجره های یو پی وی سی نقش مهمی در زیبایی، امنیت و کنترل انرژی واحدهای ساختمانی دارند. این پنجره ها میزان مقاومت متفاوتی در برابر عوامل بیرونی از خود نشان می دهند. برای تهیه پنجره های دوجداره مقاوم، بهتر است به عوامل زیر توجه کافی داشته باشید.

جنس پروفیل ها

جنس-پروفیل-ها
نس پروفیل ها نقش اساسی در میزان مقاومت پنجره برابر عوامل بیرونی دارد.

پروفیل های مختلفی در آماده سازی پنجره های یو پی وی سی مورد استفاده قرار می گیرند. جنس پروفیل ها نقش اساسی در میزان مقاومت آن برابر عوامل بیرونی دارد. پروفیل گالوانیزه یکی از مهم ترین اجزای مستحکم در پنجره های upvc است که می تواند استحکام این پنجره ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

پروفیل های گالوانیزه در اغلب پنجره های تولید شده توسط شرکت مهندسین منظر گستر وجود دارند. این پروفیل ها در بین دیگر پروفیل ها جای می گیرند.

پروفیل ها حرف اصلی را در میزان استحکام پنجره های یو پی وی سی می زنند. یعنی برای بررسی مقاومت پنجره های دوجداره upvc باید در وهله ی اول به پروفیل های آن توجه کرد. پروفیل ها با توجه به ابعاد و ارتفاع پنجره باید در جای مشخصی قرار گیرند.

کیفیت شیشه های پنجره

کیفیت-شیشه-های-پنجره
هر چه کیفیت شیشه های پنجره بیشتر باشد، استحکام بالاتری در مقابل نیروهای مختلف از خود نشان خواهد داد.

شیشه های پنجره upvc در برابر عبور اشعه های مضر از خود مقاومت کافی نشان می دهند. زمانی که می پرسید استحکام و مقاومت پنجره upvc به چه عواملی بستگی دارد، باید تمام اجزای تشکیل دهنده آن را مورد بررسی قرار دهید.

هر چه کیفیت شیشه های پنجره بیشتر باشد، استحکام بالاتری در مقابل نیروهای مختلف از خود نشان خواهد داد. شیشه های دوجداره نه تنها می توانند در رنگ های مختلفی روی پنجره نصب شوند؛ بلکه، از نظر استحکام هم تفاوت هایی دارند.

نوع بازشو پنجره

نوع-بازشو-پنجره
نوع بازشو پنجره هم تا حدی می تواند در میزان مقاومت و استحکام پنجره های upvc موثر باشد.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید نوع بازشو پنجره هم تا حدی می تواند در میزان مقاومت و استحکام پنجره های upvc موثر باشد. بازشو  پنجره باید به صورتی تعبیه شود تا بتواند در برابر نیروهای بیرونی مقاومت کافی از خود نشان دهد.

یراق آلات بکار رفته در تولید پنجره های upvc

یراق-آلات-بکار-رفته-در-تولید-پنجره-های-upvc
ابزارهای مانند یراق آلات استفاده شده در تولید پنجره های یو پی وی سی می توانند بر میزان مقاومت و استحکام این پنجره ها موثر باشند.

یراق آلات استفاده شده در تولید پنجره های یو پی وی سی می توانند بر میزان استحکام این پنجره ها موثر باشند. در صورتی که می خواهید تا چندین سال به طور مداوم از یک پنجره مقاوم استفاده کنید، حتما یراق آلات بکار رفته در آن را بررسی کنید.

مقاومت پنجره یو پی وی سی در برابر نور و گرما

مقاومت-پنجره-یو-پی-وی-سی-در-برابر-نور-و-گرما
مقاومت در مقابل نیروی فشاری، گرما و نور یکی از مهم ترین شاخصه های پنجره دوجداره یو پی وی سی است.

بالاخره استحکام و مقاومت پنجره upvc به چه عواملی بستگی دارد؟ مقاومت پنجره های یو پی وی سی را چه چیزی تعیین می کند؟

اجزای بکار رفته در تولید پنجره شامل: پروفیل، یراق آلات، شیشه ها و حتی دستگیره و نوع بازشو پنجره می توانند در میزان استحکام آن هنگام رویارویی با نیروهای مختلف اثرگذار باشند.

پنجره های upvc در صورتی که از متریال مرغوب تولید شده باشند و همچنین به بهترین شیوه ممکن نصب شده شوند، می توانند تا سالیان طولانی بدون ایراد مورد استفاده قرار گیرند.

مقاومت در مقابل نیروی فشاری، گرما و نور یکی از مهم ترین شاخصه های پنجره دوجداره یو پی وی سی است. اینگونه پنجره ها نه تنها در برابر فشار و نیروهای بیرونی می توانند مقاومت کافی نشان دهند؛ بلکه، نور و انرژی گرمایی را هم به بهترین شیوه ممکن کنترل می کنند.

استحکام و مقاومت پنجره upvc

یکی از موضوعات مهمی‌که باعث شده است پنجره های upvc از اهمیت بالایی در بین خریداران برخوردار باشند استحکام و مقاومت پنجره upvc است.  این نوع از پنجره‌ ها استحکام و مقاومت بالایی نسبت به پنجره های معمولی دارند و شما می‌توانید بدون خرابی یا نیاز به تعمیر در مدت زمان طولانی تر از این پنجره ها استفاده کنید. در ادامه با عواملی که نشان دهنده ی استحکام و مقاومت این پنجره ها است بیشتر آشنا خواهید شد.

دیگر عواملی که نشان دهنده ی استحکام و مقاومت پنجره upvc 

اگر بخواهیم مقایسه کوچکی بین پنجره های upvc و پنجره های معمولی داشته باشیم پنجره های upvc از هر نظر چند قدم از پنجره های معمولی جلوتر هستند؛ وجود پروفیل های با کیفیت و مرغوب باعث شده است استحکام و مقاومت پنجره upvc افزایش پیدا کند. بر اساس ساختاری که این نوع از پنجره های upvc دارند می‌ توان آن‌ ها را در برابر هر نوع آب و هوایی مقاوم دانست،  آب، گرما، رطوبت، گرد و غبار از طریق کناره‌ی پنجره upvc به داخل ساختمان نفوذ نمی‌کند چرا که راهی وجود ندارد. عوامل مختلفی وجود دارند که نشان دهنده ی استحکام و مقاومت پنجره upvc هستند از جمله این موارد می‌ توان به  مقاومت در برابر آب و هوای مختلف، مقاوم در برابر ضربات و… اشاره داشت.

خرید پنجره دوجداره مستحکم و مقاوم upvc

اگر در بین هزار  نوع پنجره‌ ای که در بازار وجود دارد سردرگم شده‌ اید و  نمی‌دانید که برای ساختمان خود از کدام یک از پنجره های موجود در بازد استفاده کنید، پیشنهاد می‌شود  پنجره دوجداره مستحکم و مقاوم upvc را انتخاب نمایید این نوع از پنجره ها نه تنها از قیمت مناسبی برخوردار هستند بلکه در برابر عوامل و مخاطرات مختلفی مستحکم و مقاوم می‌باشند، در نتیجه می‌توانید در طولانی مدت بدون خرابی از آن استفاده کنید.

پس در صورتی که می خواهید پنجره upvc در مدت زمان استفاده بتواند مقابل نیروهای باد، باران، نور، فشار و گرما استحکام کافی داشته باشد، باید به متریال سازنده ی آن توجه زیادی اعمال کنید.در آخر اگر سوالی دارید می توانید با مهندسین منظرگستر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *