مهندسین منظـر گستـر

نشانی کارخانه: آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

خرید و قیمت شیشه دوجداره 

صفر تا صد شیشه دوجداره 

صفر تا صد شیشه دوجداره 

مهم ترین سوال این است که شیشه دوجداره چیست؟ آیا با ویژگی های آن آشنا هستید؟ در چه مکان هایی می‌توان از آن استفاده کرد؟ و دارای چه مزایای است؟ این گونه سوالات از جمله سوال هایی است که امکان دارد فکر همه را به خود مشغول کند. همچنین برخی افراد این دغدغه را دارند که برای استراحت در منزل یا در محل کار خود چطور به تمرکز بالایی دست پیدا کنند یا چگونه از سر و صدای بیرون  در امان باشند؛ یا بتوانند با آسودگی خاطر به استراحت خود بپردازند. با منظر گستر همراه باشید.

استفاده از شیشه دو جداره پنجره یکی از راهکارهایی است که می‌تواند وجود سر و صدا را به حداقل برساند و یک محیط آرام و بدور از هرگونه آلودگی صوتی را ایجاد کند. به طور معمول مکان هایی مانند منزل، محل کار، کافه ها، کتابخانه ها و… از اینگونه شیشه ها استفاده می‌کنند؛ تا محیط آرامی ایجاد کرده و بتوان در آنها به استراحت و انجام کار یا مطالعه پرداخت.

سال های گذشته به جای  شیشه دوجداره از شیشه های تک لایه برای درب یا پنجره ساختمان خود استفاده می‌کردند. اما امروزه با گسترش علم و فناوری در زمینه تولید انواع شیشه ها دوجداره برای درب یا پنجره ساختمان، شیشه دوجداره یا سه جداره کاربردی بسیاری پیدا کرده است. در این مقاله سعی شده اطلاعاتی در خصوص این نوع شیشه ها، انواع آنها و کاربردشان بیان شود. تا مصرف کنندگان بتوانند در زمان خرید مناسب ترین شیشه را انتخاب نمایند.

شیشه دوجداره چیست؟

شیشه دوجداره چیست؟

سوالی که ذهن اکثر افراد را به خود مشغول کرده است این بوده که شیشه دوجداره چیست؟ به طور کلی می‌توان گفت شیشه های دو یا چند جداره تشکیل شده از دو یا چند لایه شیشه که در کنار هم به صورت موازی قرار گرفته اند. در بین این لایه های شیشه، فضایی به اندازه چند میلی متر وجود دارد که مانع عبور صدا، انرژی، دما و… می‌شود و به نوعی عایق محسوب می‌گردد. این فضا یکی از مهم ترین تفاوت شیشه های دوجداره با شیشه های معمولی است.

این فضای خالی در شیشه دوجداره از عبور دما یا سر صدا  محیط خارج یا برعکس جلوگیری می‌کند. فضای خالی در بین شیشه توسط پروفیل آلومینیومی ظریف که به نوعی از ماده رطوبت گیر پر شده، ساخته شده است. به این صورت است که به طور قابل توجهی میزان انتقال سر و صدا و دما را کاهش می‌دهد. همچنین با تزریق گاز در بین این محفظه یک نوع عایق ایده آل حرارتی یا صوتی ایجاد می‌شود.

شیشه دوجداره دارای ضخامت های متفاوتی هستند که با توجه به کاربرد آنها و محل استفاده آنها مختلف خواهند بود. اما به طور خلاصه میتوان گفت ضخامت بین شیشه ها دو جداره از حدود 6 میلیمتر تا 16 میلی متر است که هر کدام از سایز ها با سایز دیگر 2 میلی متر تفاوت دارد. امروزه جا انداختن  شیشه دوجداره پنجره به دلیل مزایای که دارند در بین مردم بسیار مرسوم شده است. 

نحوه تولید شیشه های دو جداره


نحوه تولید شیشه های دو جداره

به منظور تولید شیشه دوجداره در مرحله اول در خط تولید صفحه بزرگ شیشه ای قرار می‌گیرد. بعد از آن توسط نرم افزار ابعاد مورد نظر پردازش می‌شود تا برشی که قرار است بر روی شیشه صورت گیرد دقیق و بدون هیچگونه خطایی انجام شود. 

پس از اینکه عملیات برش بر روی شیشه صورت گرفت، توسط آب سخت گیری می‌شود. سپس فرم هایی که در میان دو جداره قرار است قرار بگیرد، برای جایگذاری برش داده می‌شود. مرحله دوم در فضای خالی بین دو شیشه مواد رطوبت گیر پر می‌گردد. 

در نوبت بعد در تولید شیشه دوجداره بر روی لبه های فرم به منظور درزگیری نوع چسب مخصوص زده خواهد شد. در ادامه برای تزریق گاز آرگون در بین دو جدار شیشه ها به دستگاه پرس منتقل می‌شوند. بعد از تزریق گاز به منظور اطمینان از عدم خروج گاز حفره های شیشه را به وسیله سوپاپ اطمینان بسته و بلافاصله دور تا دور شیشه را به وسیله چسب پلی سولفاد، چسب شیشه دوجداره ثانویه می‌زنند. 

انواع شیشه دوجداره


انواع شیشه دوجداره

همانطور که گفته شد امروزه در صنعت ساختمان به دلیل پیشرفت علم و فناوری شیشه های دو جداره جایگزین شیشه های ساده و تک لایه می‌شوند. شیشه های درب و پنجره دو جداره به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که هر کدام بسته به نوع کاربردی که دارند، دارای قیمت های مختلفی هستند. در ادامه به شرح چند نمونه از این شیشه ها می‌پردازیم. 

 • شیشه های ساده یا فلوت 

شیشه های فلوت که یکی از انواع شیشه دوجداره هستند جز ضعیف ترین نوع شیشه در ساخت درب و پنجره شناخته می‌شوند. به دلیل اینکه هیچ نوع فرآیند مقام سازی بر روی آنها  صورت نمی‌گیرد. همچنین دارای هیچ نوع ویژگی خاصی نیستند و همانطور که از کوره خارج می‌گردند، قالب بندی می‌شوند. 

این نوع شیشه ها به دلیل ضعیف بودن نسبت به بقیه دارای کمترین قیمت هستند. استفاده این نوع شیشه معمولا در خانه ها و ساختمان هایی که زلزله خیز نیستند، در جایی آرام و ساکت قرار دارند و به دور از هر گونه انرژی هستند و دارای امنیت محله ای و منطقه ای بوده ، توصیه می‌شود. 

 • شیشه سکوریت

نمونه دیگر شیشه دوجداره شیشه سکوریت است. این شیشه طی یک فرآیند سرد و گرم شدن سریع یکسری از ویژگی ها مانند مقاوم شدن در برابر ضربه و فشار را دارا می‌شوند.  شیشه سکوریت برای آزمایش های ضربه مقاوم سازی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیار ایمن هستند. به همین علت استفاده آنها در ساختمان هایی با عملیات های سنگین که دارای  انرژی زیاد، فشار و ضربه هستند، مرسوم شده است.

 • شیشه دوجداره سندبلاست

این شیشه در طی فرآیندی که به وسیله ماسه و آب، بر روی آنها طرح هایی زده می‌شود که باعث می‌شود به صورت مات در آید. همین امر موجب می‌گردد که این نمونه شیشه بسیار زیبا جلوه کند. از این نوع شیشه بیشتر برای منازل و  پارتیشن بندی های شرکت ها استفاده می‌کنند. همچنین به دلیل مات بودن آنها یک فضای شخصی و آرامی را ایجاد خواهد کرد.

 • شیشه لمینت 

شیشه های لمینت از دیگر شیشه دوجداره با مقاومت بالا هستند. این نوع از دو شیشه در کنار هم و به همراه یک لایه ژله در وسط آنها ساخته شده است. در این نوع شیشه های لمینت به دلیل اینکه در میان شیشه ها لایه ژله پر شده است در مناطق زلزله خیز بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. زیرا در زمان شکسته شدن شیشه ها فرو نریخته و پخش نمی‌گردند و در ژله ها جمع می شوند. همین کار باعث شده تا از خسارت های جانی و مرگ و میر جلوگیری به عمل آید.

 • شیشه های مات یا مشجر

شیشه مات یا مشجر یک نوع شیشه دوجداره خواهد بود که از طراحی های خاصی بر روی شیشه برخوردار هستند. این طراحی ها به نور اجاز ورود را می‌دهد اما لازم به ذکر است که نمی‌توان به راحتی سمت دیگر شیشه را مشاهده کرد. 

شیشه های مات خود انواع مختلفی از نظر طراحی دارد که بر حسب سلیقه و موقعیت انتخاب می‌شود. در بین انواع شیشه های دو جداره این نوع شیشه های مات را برای حمام، درب های مراکز تجاری، اتاق دوش و یا شرکت های بزرگ استفاده می‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت این گونه شیشه ها را بیشتر برای مکان هایی استفاده می‌کنند که قصد دارند دید از بیرون را کاهش دهند.

 • شیشه های دوجداره رنگی
  شیشه های دوجداره رنگی

به طور معمول در ساخت این نوع شیشه دوجداره از یک شیشه رنگی و یک شیشه ساده استفاده می‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت شیشه رنگی هر نوع از شیشه هایی است که به آن رنگ آمیزی اضافه شده است. همچنین به منظور علل مختلفی مانند طراحی، حفظ حریم خصوصی، زیبا شناختی و یا کاهش گرمای زیاد به دلیل تابش نور خورشید این ساخت انجام می‌گردد.

همچنین شایان ذکر است که یکی از ویژگی های شیشه رنگی محافظت در مقابل اشعه ماورا بنفش است که برای پوست ضرر دارد. به همین خاطر است که این نوع شیشه دوجداره پنجره توانسته اند در بین اکثر افراد محبوبیت زیادی پیدا کنند. معمولا شیشه رنگی را برای خودروها، شیروانی ها یا پنل های تزئینی استفاده می‌کنند.

همچنین این امکان وجود دارد که برای حریم خصوصی بیشتر شیشه دوجداره را برای پنجره های بیرون خانه یا محل کار استفاده نماید.

 • شیشه های رفلکس 

قالب این نوع شیشه دوجداره از یک شیشه ساده و یک شیشه رفلکس ساخته شده است که نور خورشید را به حد نیاز عبور می‌دهد. در این صورت باید شیشه رفلکس به طرف بیرون قرار بگیرد. معایبی که این نوع شیشه ها دارند این است که ساختمان را بسیار تاریک کرده و در شب داخل ساختمان دیده می‌شود. این نوع شیشه های دو جداره رفلکس معمولا برای خانه ها زیاد توصیه نمی‌گردد، اما با این حال طرفداران خود را نیز دارند و بسیار از آن برای ساختمان های خود استفاده می‌کنند.

 • شیشه های دو جداره عایق
  شیشه های دو جداره عایق 

یکی دیگر از شیشه دوجداره که برای درب و پنجره استفاده می‌کنند شیشه های عایق است. معمولا از این نوع شیشه ها به منظور بهره وری از فضاهای متفاوت استفاده می‌گردد. شیشه های عایق به طور معمول دو الی سه جداره هستند. در بین لایه های شیشه فضای چند میلی متری وجود دارد. زمانی که این فضا با گاز آرگون پر می‌شود شیشه ی عایق تشکیل می‌شود. 

این نوع شیشه های دوجداره معمولا برای فضای بیرونی خانه و ساختمان ها، محل کار و… استفاده می‌شود. همچنین باعث می‌شود تا میزان مصرف انرژی از جمله سرمایش و گرمایش کاهش پیدا کند و در مصرف آنها صرفه جویی شود. یکی دیگر از ویژگی های شیشه های عایق  این است که آلودگی صوتی را به طرز قابل توجهی کم میکند.

 در کلان شهر هایی همچون تهران و اصفهان و دیگر شهر هایی که جمعیت زیادی را در خود جای داده اند و دارای سر و صدای زیادی هستند استفاده از شیشه دوجداره عایق توصیه می‌شود. اما لازم به ذکر است که همه واحده های این نوع شیشه ها به صورت یکسان ایجاد نمی‌شوند؛ پس بهتر است با توجه به بهره وری انرژی، بهترین شیشه را انتخاب کنید تا بتوانید مناسب ترین نوع را تهیه نماید.

 • شیشه های سیمی 

شیشه دوجداره سیمی بیشتر به دلیل اینکه در برابر حرارت مقاوم هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. ولی بر خلاف بعضی شیشه های دیگر، این شیشه امنیتی محسوب نمی‌شود. به همین علت بیشتر در ساختمان های تجاری چندین طبقه مانند آسمان‌خراش ها و یا بیمارستان ها و مدارس مورد استفاده قرار میگیرند و چندان در منازل مسکونی کاربرد ندارند.

 • شیشه های دو جداره شناور

شیشه دوجداره شناور ورق شیشه ای بوده که به وسیله شیشه مذاب شناور روی لایه ای از فلز مذاب یا قلع ساخته می‌شود. لازم به ذکر است که در گذشته معمولا  فلزهایی مانند سرب و آلیاژها با نقطه ذوب پایین مورد استفاده قرار می‌گرفتند. با انجام این تکنیک ورق ساخته شده از سطح صاف و ضخامت یک دست برخوردار خواهد بود. 

امروزه به طور متداول از شیشه های شناور برای ساخت پنجره استفاده می‌کنند. همچنین مواد اولیه ساخت این نوع شیشه ها آهک سوددار است. اما مقادیر اندکی نیز به بوروسیلیکات اختصاص پیدا می‌کند. همینطور می‌توان گفت از این نوع شیشه معمولا در فرآیند ذوب شیشه استفاده می‌کنند. 

 • شیشه های دوجداره کرکره دار
  شیشه های دوجداره کرکره دار

در سال های اخیر با انتقال تکنولوژی از کشور ترکیه،  شیشه دوجداره  کرکره دار وارد ایران شده است. در این نوع شیشه های معمولا تیغه های کرکره در بین شیشه استفاده می‌گردد. همچنین شیشه های کرکره دار را می‌توانند در پارتیشن بندی اداره ها استفاده کنند. 

از ویژگی های منحصر به فرد شیشه دوجداره با کرکره می‌توان عدم کثیف شدن تیغه های کرکره، ساخت محیطی خصوصی، تنظیم نور در بین تیغه ها، طراحی های متنوع، رنگ و نصب آسان بر روی فرم های متفاوت را نام برد. همچنین شیشه های دو جداره کرکره دار را می‌توان در انواع برق، دستی، پیچی یا مگنتی تهیه کرد.

مزایای شیشه های دو جداره

مزایای شیشه های دو جداره

بعد از اینکه در مورد فرآیند تولید  شیشه دوجداره و انواع و کاربرد آن اطلاعاتی بیان شد این سوال ایجاد می‌شود که این نوع شیشه ها چه مزیت هایی می‌توانند داشته باشند؟ در ادامه به برخی از مزایای شیشه های دوجداره اشاره می‌شود.

 • ذخیره انرژی در ساختمان

در زمان بررسی مزایای شیشه های دو جداره موقع خرید به ذخیره سازی انرژی توجه ویژه می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت این شیشه ها به گونه ای ساخته خواهند شد که باعث تنظیم گرمای ورودی یا خروجی ساختمان می‌گردد. همین مسئله باعث صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد. از این رو است که در هزینه های مربوطه حدود 20 درصد در مقایسه با  شیشه های ساده یا تک جداره صرفه جویی می‌شود.

 • عدم یا کاهش سرقت

یکی از مزیت های خوب  شیشه دوجداره این است که نسبت به شیشه های تک جدار محکمتر و مقاوم تر هستند. به همین خاطر به سختی شکسته خواهند شد. این ویژگی شیشه های دوجداره باعث شده تا امنیت خانه افزایش پیدا کند و میزان سرقت تا حد قابل توجه ای کاهش یابد. همچنین شیشه های دوجداره دارای قفل ایمنی بوده که این موضوع نیز باعث شده تا امنیت منزل نسبت به شیشه های ساده چندین برابر شود.

 • کاهش آلودگی صوتی

همانطور که قبلا نیز بیان شد یکی از ویژگی های شیشه دوجداره عایق خوب برای سر و صدا است. همین ویژگی باعث شده تا محیط خانه یا اداره که از این نوع شیشه استفاده کرده اند آرام و به دور از سر و صدا باشد. در نتیجه کسانی که در نزدیکی مراکز یا مکان های شلوغ زندگی می‌کنند با نصب این نوع  شیشه های دوجداره می‌توانند به راحتی از شر سر و صدا در امان باشند.

 • بخار نکردن شیشه های دوجداره

از دیگر مزیت های این نوع شیشه ها رطوبت گیر بودن آنها است. این مزیت موجب شده تا رطوبت باعث بخار بر روی شیشه دوجداره نشود. همچنین وجود گاز در میان دو شیشه این امکان را فراهم می‌کند تا اختلاف دما به قسمت دیگر منتقل نگردد.

 • ماندگاری بالا 

یکی از مزیت های خوب  شیشه دوجداره این است که ماندگاری بالایی دارد و طی سالیان زیاد مشکلی برای آن ایجاد نمی‌شود. اما اگر به دلایل مختلفی دچار مشکل شود قابل بازیافت خواهد بود. به این صورت به محیط زیست کمک می‌شود و از این نوع شیشه ها آثار مخربی به جا نخواهد ماند.

 • افزایش قیمت ساختمان

یکی از مزیت های شیشه های دو جداره که به نوی معایب آن نیز است این بوده که موجب افزایش قیمت ساختمان می‌شود. بدین منظور که با نصب شیشه دو جداره در ساختمان نظر مشتری جلب شده و ساختمان بهتر فروش می‌رود.

انواع معایب شیشه های درب و پنجره دو جداره

انواع معایب شیشه های درب و پنجره دو جداره

مانند هر چیز دیگری علاوه بر مزیت هایی که در خصوص شیشه دوجداره بیان شد باید گفت این نوع شیشه ها معایبی نیز دارند. اما به دلیل مزایایی که دارد معایب آنها کمتر به چشم می‌آیند. به طور کلی می‌توان گفت این نوع شیشه ها از معدود تجهیزاتی بوده که تقریبا عیبی در آنها یافت نمی‌شود. 

یکی از عیوب این شیشه ها قیمت شیشه دوجداره بالا نسبت به شیشه های ساده تر است. هرچند شما می‌توان با یکبار هزینه کردن  تا مدت های طولانی از مزیت های آن بهره ببرید. همچنین پیشنهاد می‌شود با توجه به نوع ساختمان به انتخاب شیشه های دو جداره بپردازید. به این دلیل که بعد از نصب بهترین کارایی را می‌تواند داشته باشد.

یکی دیگر از مواردی که باید در زمان خرید به آن باید توجه کرد نحوه ساختن  شیشه دوجداره است. همانطور که در بالا خواندید شیشه های دوجداره طرز ساخت متفاوتی نسبت به دیگر شیشه ها دارند. پس زمانی که این شیشه ها به طور اصولی ساخته نشوند دچار مشکلاتی می‌شوند.

نکات لازم در زمان استفاده از شیشه های دوجداره

نکات لازم در زمان استفاده از شیشه های دوجداره

در هنگام خرید  شیشه دوجداره لازم است تا به برخی از نکات توجه کرد. برخی موارد می‌تواند به شما در زمان خرید کمک کند تا بتوانید مناسب ترین شیشه را برای منزل یا محیط کار خود انتخاب کنید. همین امر باعث می‌شود تا بهترین بهره را از شیشه های دو جداره کسب نمایید. در ادامه برخی نکات مورد نیاز در زمان تهیه شیشه ذکر شده است.

 • در محیط هایی مثل مکان های تجاری یا مسکونی به منظور افزایش ارتباط بصری، شیشه های دوجداره ساده یا شفاف مناسب ترین گزینه خواهد بود.
 •  شیشه دوجداره ساده یا شفاف نیز برای مناطق سردسیر پیشنهاد می‌شود. به این دلیل که می‌تواند از نور خورشید بیشترین بهره وری را دریافت کرد.
 • مناطق گرم و کویری دقیقا برعکس مناطق سردسیر خواهد بود. به این منظور که برای عدم دریافت گرما بهتر است از شیشه های دودی استفاده کنند.
 • مکان های اداری برای جلوگیری از دید داشتن به داخل و جلوگیری از ورود نور به داخل ساختمان بهتر است شیشه های دوجداره دودی یا رنگی به کار ببرند.
 • همچنین با توجه به هارمونی و رنگ نمای ساختمان انتخاب نوع شیشه دوجداره بسیار مهم است. به عنوان مثال ساختمانی که در نمای آن ورق نقره ای کار شده است، شیشه های دودی رنگ انتخابی ایده آلی خواهد بود.

 قیمت شیشه های دوجداره

 قیمت شیشه های دوجداره

همانطور که در بالا بیان شد، انتخاب  شیشه دوجداره برای درب و پنجره مزایای زیادی به همراه دارد. بهتر است بدانید قیمت شیشه های دو جداره مانند دیگر اجسام وابسته به مواد اولیه ای است که برای تولید آن استفاده می‌شود. البته لازم به ذکر است که قیمت شیشه ها به یک سری عوامل مختلف دیگر نیز بستگی دارد.

برای مثال کیفیت و مرغوبیت مواد تشکیل دهنده شیشه، شفافیت آن، ابعاد و اندازه و… جز عواملی هستند که بر روی قیمت شیشه موثر خواهند بود. همچنین هر اندازه که امنیت و مقاومت شیشه در برابر ضربه و طوفان و خطرات دیگر بیشتر باشد قطعا قیمت بالاتری پیدا می‌کند. 

اما ابعاد  شیشه دوجداره مهمترین و موثر ترین مولفه تعیین کننده قیمت برای شیشه خواهد بود. همچنین نوع پروفیلی که برای ساخت پنجره های دو جداره استفاده می‌شود، ضخامت شیشه و… نیز می‌تواند بر روی قیمت نهایی محصولات شما به طور مستقیم موثر باشد. بهتر است قبل از تهیه انواع شیشه های دوجداره، با توجه به نوسانات قیمت، از واحد پشتیبان شرکت های تولید کننده شیشه استعلام قیمت به روز را بگیرید.

همه چیز درباره شیشه دوجداره

امروزه انواع مختلفی از شیشه ها تولید و توسط افراد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. شیشه ها یکی از انواع محصولاتی هستند که در انواع گوناگون تولید شده و کاربرد های مختلفی نیز دارند. یکی از انواع شیشه ها با نام شیشه دوجداره شناخته می‌شود. این نوع از شیشه ها با نام های مختلفی در بازار ها وجود داشته و به فروش می‌رسند.

در پاسخ به سوال، شیشه دوجداره چیست؟ باید گفته شود شیشه دوجداره شامل دو شیشه به قطر های موازی است  که به فاصله چند میلی متر از هم در کنار هم  قرار می‌گیرند. توجه داشته باشید فضای بین این دو شیشه با گاز های بی اثر پر می‌شود. گاز های بی اثر در فضای شیشه دوجداره به عنوان یک عایق عمل می‌کند و از نفوذ صدا، گرما، سرما و… جلوگیری خواهد کرد.

برای خرید و تهیه شیشه دوجداره بهتر است به طور کلی با ویژگی ها، مزایا، معایب، قیمت و… این محصول آشنایی داشته باشید. در منظر گستر سعی شده است به معرفی شیشه دوجداره بپردازیم. پس برای شناخت و آشنایی با این نوع شیشه ادامه مطالب را از دست ندهید.

متریال های مورد نیاز در تولید شیشه دوجداره

 1.   گاز آرگون: برای پر کردن فضای بین دو شیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2.   شیشه تک‌ جداره: برای تولید شیشه دوجداره اول باید دو شیشه تک جداره تولید شود و در نهایت در کنار یک دیگر قرار بگیرند.
 3.   چسب اولیه یا بوتیل: این چسب برای اتصال بین دو شیشه تک جداره مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4.   کانکتور آلومینیومی‌اسپیسر: پس از مونتاژ کردن برای اتصال چهار گوشه اسپیسر و خم کردن آن در محل اتصال از کانکتور استفاده می‌شود.
 5.   اسپیسر: از آن جایی که دو شیشه تک جداره در کنار هم قرار می‌گیرد و شیشه دوجداره را ایجاد می‌کنند، این شیشه ها به واسطه اسپیسر آلومینیومی‌به یک دیگر متصل می‌شوند.
 6.   چسب ثانویه یا پلی سولفاید: در نهایت برای عایق بندی شیشه های دوجداره باید از چسب ثانویه یا پلی سولفاید استفاده شود. این چسب باید از ضخامت و نوع مناسبی برخوردار باشد.
 7.   رطوبت ‌گیر شیشه: فضای خالی بین دو شیشه را از مواد نرمی‌به نام سیلیکاژل پر می‌کنند که این ماده به عنوان رطوبت گیر عمل می‌کند.

اهمیت و کاربرد شیشه دوجداره

اهمیت و کاربرد شیشه دوجداره

شیشه دوجداره به دلیل مقاوم بودن در برابر ضربه، عایق صوتی، جلوگیری از ورود گرد و غبار، عدم خروج گرما و سرما و… اهمیت زیادی دارد؛ بدین جهت کاربرد و مصارف آن نیز نامحدود می‌باشد. برای نمونه از شیشه دوجداره برای انواع درب و پنجره‌ ساختمان ها، ویترین فروشگاه ها، ساخت سقف های شیشه ای، تبدیل به محافظ های شیشه ای و… مورد استقبال قرار گرفته است.

در هنگام خرید شیشه دوجداره به چه نکاتی توجه کنیم؟

بسیاری از افراد با شیشه های دوجداره آشنایی ندارد و در هنگامی‌که وارد بازار خرید این محصول می‌شوند به جهت تنوع بی نظیری که در بین شیشه ها وجود دارد، دچار سردرگمی‌خواهند شد. این افراد نیاز به یک راهنمای خرید و نکات طلایی دارند تا بتوانند یکی از انواع شیشه دوجداره کاربردی و مفید را تهیه کنند. مواردی که در ادامه گفته می‌شود از نکات مهم برای خرید شیشه دوجداره هستند. توجه به این نکات می‌تواند خرید را برای خریداران تا حدودی آسان سازد. پس در هنگام خرید به این موارد نیز توجه داشته باشید.

 •     یکی از مهم ترین مواردی که در خرید شیشه دوجداره باید به آن توجه شود، خرید از مراکز معتبر است. این روز ها افراد سودجوی زیادی در زمینه خرید و فروش شیشه وجود دارند. خرید از مراکز معتبر می‌تواند خیال شما را از خرید، هزینه و کیفیت محصول آسوده سازد.
 •     استاندارد بودن شیشه دوجداره نیز اهمیت زیادی دارد. شیشه های دوجداره باید از مواد اولیه باکیفیت تهیه شده باشند و طول عرض آن ها مطابق با استاندارد های لازم باشد.
 •     قبل از خرید شیشه دوجداره به جنس و ابعاد پروفیل توجه داشته باشید. پروفیل یکی از مهم ترین فاکتور های است که برای تهیه شیشه دوجداره باید به آن توجه شود.
 •     شیشه های دوجداره کاربرد ها و مصارف گوناگونی را به خود اختصاص داده اند و جزء پر فروش‌ ترین انواع شیشه ها محسوب می‌‌شوند. به همین جهت نیاز است که شما قبل از خرید شیشه دوجداره، نیاز و هدف خود را از خرید این شیشه تعیین کنید و بر اساس نیاز خود دست به خرید شیشه دوجداره بزنید؛ تا هم از نظر ابعاد و هم از نظر کارایی دچار مشکل نشوید.

عوامل مهم و موثر در قیمت شیشه دوجداره

هر محصولی پس از تولید بر اساس عوامل مختلفی قیمت ‌گذاری شده و با یک قیمت واحد وارد بازار های فروش می‌شود، شیشه دوجداره نیز از این قضیه مستثنی نمی‌باشد. تولید کنندگان شیشه دوجداره بر اساس عوامل مختلفی که در راستای تولید و فروش آن وجود دارد، یک قیمت واحد برای شیشه دوجداره مشخص کرده و با قیمت ثابت آن را به فروش می‌رسانند. در اینجا از عوامل مهم و موثر در قیمت شیشه دوجداره بحث خواهیم کرد.

 •     کیفیت و نوع شیشه

 کیفیت همیشه برای افراد مهم بوده است. کیفیت یکی از مهم ترین عواملی است که بر روی قیمت هر محصولی دخیل می‌باشد. از آن جایی که شیشه دوجداره از انواع مختلفی از شیشه ها تهیه می‌شود هر چه کیفیت شیشه بالاتر باشد، قیمت آن نیز با افزایش رو به رو خواهد شد. از طرفی شیشه دوجداره دارای گرید یا درجه بندی های مختلفی است که در این میان، گرید A  جزء بهترین و باکیفیت ترین انواع شیشه دوجداره محسوب می‌شود.

 •      نحوه برش

فرقی ندارد شیشه شما چه نوع شیشه ای می‌باشد، یک شیشه معمولی یا یک شیشه دوجداره. برش از اهمیت زیادی در بین شیشه ها برخوردار است به نوبه ای که  یکی از بخش های حساس، برش شیشه می‌باشد. هر چه برش شیشه با دقت بیشتری انجام شود کار زیبا تر و تمیز  خواهد بود در نتیجه قیمت آن نسبت به دیگر انواع شیشه ها بیشتر می‌باشد. با اینکه برش شیشه دوجداره توسط دستگاه های اتوماتیک انجام می‌‌شود، ولی کوچک ترین و کم ترین خطا می‌تواند باعث شود که یک ناهماهنگی بزرگ بین شیشه های دوجداره به وجود بیاید، این امر باعث کاهش قیمت شیشه دوجداره خواهد شد.

 •     ضخامت، ابعاد و اندازه شیشه

از دیگر پارامتر هایی که بر روی قیمت شیشه موثر می‌باشد، ضخامت شیشه است. امروزه ضخامت شیشه های دوجداره بین ۴ و ۶ میلی متر تولید می‌شوند.‌ قیمت شیشه دوجداره به ضخامت آن بر می‌گردد. هر چقدر ضخامت و قطر شیشه دوجداره رو به افزایش گام نهد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

ابعاد و اندازه شیشه  های دوجداره نیز قابل توجه هستند. این مورد به نیاز شما از شیشه بر می‌گردد اما توجه داشته باشید اگر ابعاد و اندازه شیشه دوجداره بیشتر باشد ،قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

به طور کلی شما را با مهم ترین عواملی که می‌توانند در قیمت‌ گذاری شیشه دوجداره موثر باشند، آشنا کرده ایم. توجه داشته باشید این عوامل در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و قیمت ثابت و منصفانه ای را برای شیشه دوجداره مشخص می‌کنند. البته تولیدکنندگان نیز در قیمت شیشه موثر هستند چرا که سود آن ها از تولید شیشه نیز مهم است.  برخی از تولیدکنندگان مانند منظر گستر سعی می‌کنند سود خود از این محصول را، در کمترین حالت خود در نظر بگیرند، همین امر نیز باعث شده است منظر گستر از دیگر رقیبان خود پیشی گرفته و جزء ویژه ترین مراکز فروش شیشه دوجداره باشد.

استعلام قیمت شیشه دوجداره

با به وجود آمدن نوسانات قیمت به جهت کاهش و افزایش نرخ ارز، قیمت تمامی‌محصولات به صورت ثانیه ای در حال تغییر است؛ لذا قیمت ها ثابت نمی‌باشند. این روز ها به جهت مشخص و قطعی نبودن قیمت ها نمی‌توان قیمت ثابتی را برای شیشه دوجداره مشخص نموده و بیان کرد. از آن جایی که عوامل مختلفی نیز در تعیین قیمت این محصول موثر هستند، قیمت ها گاه  با کاهش و افزایش روبه رو می‌باشند. روش های مختلفی برای اطلاع از قیمت روز شیشه دوجداره وجود دارد که آسان‌ ترین آن، استعلام قیمت می‌باشد.

استعلام قیمت شیشه دوجداره از مراکز معتبر و شناخته شده در این راستا می‌ تواند کار را برای خریداران آسان کند. دیگر نیاز سختی زیادی را برای پرس و جو دربارۀ قیمت روز شیشه دوجداره سپری کنید تا بتوانید از قیمت دقیق این محصول مطلع شوید، به راحتی وارد وب سایت ها و فروشگاه های آنلاین خواهید شد و از طریق این مراکز به راحتی استعلام قیمت می‌گیرید.

منظر گستر یکی از معتبرترین مراکزی است که در این حوزه وجود دارد.  منظر گستر برای راحتی خریداران و مطلع شدن آنان از قیمت روز شیشه دوجداره سعی نموده است از کارشناسان آنلاین خود برای استعلام قیمت استفاده کند. با تماس با کارشناسان این مرکز می‌توانید به صورت آنلاین و رایگان استعلام قیمت بگیرید.

 خرید شیشه دوجداره اصل از مرکز معتبر

 خرید شیشه دوجداره اصل از مرکز معتبر

پیشتر گفته شد که برای خرید شیشه بهتر است از مراکز معتبر اقدام کنید. یکی از مراکزی که هم از نظر کیفیت و هم از نظر استاندارد بودن، مناسب است، منظر گستر می‌باشد.  این مرکز برای فروش محصول خود از تضمین کیفیت و تضمین قیمت برخوردار می‌باشد، همچنین تمامی‌محصولات این مرکز بر اساس استاندارد های لازم و تایید های مورد نیاز تولید می‌شوند.‌ برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ این مرکز فروش شیشه لازم است به وب سایت رسمی‌منظر گستر مراجعه فرمایید.

منظرگستر

همانطور که در بالا نیز بیان شد، دریافتیم که بهترین دستاورد سال های اخیر  شیشه دوجداره بوده است. این نوع شیشه ها باعث شده که دیگر نگران ورود یا خروج هوا، صدا، گرما یا سرما به داخل ساختمان نباشیم. همچنین شیشه های دوجداره موجب شده تا از اتلاف انرژی جلوگیری شود و هزینه های گرمایشی و سرمایشی در ساختمان کاهش پیدا کند.

اما در زمان خرید باید علاوه بر در نظر گرفتن قیمت مزایا و نوع بهره وری مورد انتظار را در نظر گرفت تا بتوانید مناسب ترین و کاربردی ترین شیشه را برای ساختمان خود انتخاب کنید. با انتخاب صحیح می‌توان سالیان سال هزینه های خود را کم کرده و به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت آن را در نظر گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ی خرید این شیشه ها و قیمت آنها با منظرگستر تماس حاصل نمایید.

تفاوت کیفیت شیشه‌ های دوجداره

شیشه‌های دوجداره (Double Glazed) یا شیشه‌های دو لایه، یک نوع شیشه است که دارای دو لایه شیشه از جنس متفاوت و یک لایه محفظه خالی بین آن‌ها است. تفاوت کیفیت شیشه‌های دوجداره می‌تواند بر اساس عوامل زیر باشد:
۱. ضخامت شیشه
شیشه‌های دوجداره با ضخامت‌های مختلفی موجود هستند. شیشه‌های ضخیم‌تر از جنس با کیفیت و مقاوم‌تر معمولاً کیفیت بهتری دارند و می‌توانند در کنترل حرارت و صوت بهتر عمل کنند.
۲. جنس شیشه
استفاده از شیشه‌های با کیفیت بالا در ساختار دوجداره می‌تواند به کیفیت نهایی تأثیر بگذارد. شیشه‌های با خواص کنترل حرارت و صوت بالا مانند شیشه‌های با پوشش لایه‌ای ویژه، می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند.
۳. ساختار و طراحی
ساختار دقیق شیشه‌های دوجداره و نحوه اتصال لایه‌های شیشه و محفظه خالی نیز می‌تواند تأثیری در کیفیت داشته باشد. سیستم‌هایی که در اتصال لایه‌ها و ساختار محفظه خالی از جنس با کیفیت و با استفاده از فناوری‌های مدرن استفاده می‌کنند، معمولاً عملکرد بهتری دارند.
۴. گاز پرکننده
محفظه خالی بین دو لایه شیشه معمولاً با گاز پر شده است. استفاده از گاز‌های با خواص کنترل حرارتی بالا مانند آرگون یا کریپتون، می‌تواند عملکرد عایق حرارتی شیشه‌های دوجداره را بهبود بخشد.
در نهایت، برای تعیین کیفیت شیشه‌های دوجداره، بهتر است از تولیدکنندگان معتبر و مشهور و همچنین مطالعه نظرات و تجربیات دیگران استفاده کنید. همچنین، در هنگام خرید، می‌توانید از فروشنده سؤال کنید و اطلاعات بیشتری درباره ویژگی‌ها و عملکرد شیشه‌های دوجداره بدست‌آورید.

نکات مهم در مورد نصب شیشه دوجداره روی پنجره

نکات مهم در مورد نصب شیشه دوجداره روی پنجره

نصب شیشه روی پنجره‌ها ممکن است چالش‌هایی را به همراه داشته باشد. در زیر نکاتی که در مورد نصب شیشه دوجداره روی پنجره باید در نظر گرفته شوند را ذکر می‌کنیم:

۱. انتخاب شیشه و اندازه‌گیری

انتخاب شیشه مناسب و متناسب با اندازه پنجره بسیار مهم است. قبل از خرید شیشه، باید اندازه پنجره را دقیقاً اندازه‌گیری کنید تا شیشه با اندازه صحیح تهیه شود.

۲. آماده‌سازی پنجره

قبل از نصب شیشه ، باید پنجره را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آن در وضعیت خوبی قرار دارد. هرگونه خرابی یا نقص در پنجره باید قبل از نصب شیشه تعمیر شود.

۳. نصب شیشه

نصب شیشه باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود. این شیشه باید با دقت و به صورت صحیح در قاب پنجره قرار گیرد و تمامی لبه‌ها و اتصالات باید به درستی بسته شوند.

۴. استفاده از سیستم مناسب

برای نصب شیشه ، باید از سیستم مناسب استفاده کنید. سیستم‌های نصب شیشه دوجداره باید دارای عملکرد مناسب در جلوگیری از نشت هوا، عایق حرارتی و عزل صوتی باشند.

۵. عیب‌یابی و تعمیر

در صورت بروز هرگونه عیب یا خرابی در شیشه ، باید به طور سریع عیب‌یابی و تعمیر آن انجام شود. اگر شیشه دوجداره دچار خرابی شود، می‌تواند تأثیر منفی بر عملکرد آن در کنترل حرارت و صوت داشته باشد.

۶. نگهداری و تمیزکاری

برای حفظ عمر و عملکرد بهتر شیشه ، باید آن را منظماً تمیز کرده و و نگهداری کنید. استفاده از محصولات مناسب برای تمیزکاری و جلوگیری از خراشیدگی شیشه می‌تواند کمک‌کننده باشد.

شیشه دوجداره قیمت تهران

قیمت شیشه‌ها می‌تواند تحت تأثیر عوامل متعددی قرار بگیرد. در زیر عوامل مهمی که بر قیمت شیشه‌ها تأثیر می‌گذارند را بررسی می‌کنیم:

• ابعاد و اندازه: اندازه و ابعاد شیشه‌ها می‌تواند بر قیمت آن‌ها تأثیر داشته باشد. شیشه‌های بزرگتر و با ابعاد خاص ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.

جنس شیشه: نوع و کیفیت شیشه استفاده شده نیز بر قیمت تأثیر می‌گذارد. شیشه‌های با خصوصیات خاص مانند شیشه‌های با عملکرد عایق حرارتی و عایق صوتی بالا معمولاً قیمت بالاتری دارند.

• ضخامت شیشه: نیز می‌تواند عاملی در قیمت شیشه‌ها باشد. شیشه‌های با ضخامت بیشتر اغلب قیمت بیشتری دارند.

لایه‌های محافظ: شیشه‌های دوجداره می‌توانند دارای لایه‌های محافظ باشند که در عملکرد عایق حرارتی و عایق صوتی تأثیر دارند. استفاده از لایه‌های محافظ با کیفیت بالا می‌تواند قیمت را افزایش دهد.

سیستم و فناوری نصب: هزینه نصب و سیستم‌های استفاده شده برای نصب شیشه‌های دوجداره نیز می‌تواند به قیمت تأثیر بگذارد. سیستم‌های پیشرفته‌تر و با کیفیت بالاتر معمولاً هزینه بیشتری دارند.

تولیدکننده و برند: معروفیت و شهرت تولیدکننده و برند شیشه نیز می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار دهد. برند‌های مشهور و با کیفیت عموماً قیمت بیشتری دارند.

بازار و منطقه جغرافیایی: بازار و منطقه جغرافیایی نیز ممکن است بر قیمت شیشه‌های دوجداره تأثیر بگذارد. هزینه‌های حمل و نقل و هزینه‌های محلی می‌توانند متغیر‌هایی باشند که قیمت را متأثر کنند.

تفاوت شیشه دوجداره و معمولی

تفاوت شیشه دوجداره و معمولی

تفاوت اصلی بین شیشه دوجداره و شیشه معمولی در ساختار و عملکرد آن‌ها است. در زیر به برخی از تفاوت‌های مهم آن‌ها اشاره خواهیم داشت:
۱. ساختار
شیشه شامل دو لایه شیشه است که با یک لایه هوای محیطی (یا گاز دیگری مانند آرگون) در میان آن‌ها جدا می‌شوند. در حالی که شیشه معمولی تنها از یک لایه شیشه تشکیل شده است.
۲. عملکرد حرارتی
شیشه به عنوان یک عایق حرارتی عمل می‌کند. هوای موجود در فضای میانی بین دو لایه شیشه می‌تواند جلوی انتقال حرارت از داخل به خارج (یا بالعکس) را بگیرد و باعث بهبود عایق حرارتی در مقایسه با شیشه معمولی می‌شود.
۳. عملکرد صوتی
شیشه نیز عملکرد عایق صوتی بهتری نسبت به شیشه معمولی دارد. لایه هوای موجود در فضای میانی می‌تواند صدا‌ها را جذب و کاهش دهد و بنابراین کاهش نویز و صدا‌های بیرونی را فراهم کند.
۴. عایق بخار آب
شیشه معمولاً عملکرد بهتری در جلوگیری از تشکیل بخار آب روی سطح داخلی شیشه دارد. با وجود هوای موجود در فضای میانی، دمای داخلی شیشه کمتر تحت تأثیر دمای خارجی قرار می‌گیرد و احتمال تشکیل بخار آب روی شیشه داخلی کاهش می‌یابد.
۵. انتقال حرارت خورشیدی
شیشه می‌تواند انتقال حرارت خورشیدی را کاهش دهد. با وجود وجود لایه هوا و لایه شیشه اضافی، انتقال حرارت از خورشید به داخل فضای داخلی کاهش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *