مهندسین منظـر گستـر(با وقار)

نشانی:آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

انتخاب پنجره دوجداره با توجه به شرایط آب و هوایی

مقاومت پنجره دوجداره upvc در برابر شرایط آب و هوایی

مقاومت پنجره دوجداره upvc در برابر شرایط آب و هوایی

 

انتخاب پنجره دوجداره با توجه به شرایط آب و هوایی یکی دیگر از مهم ترین نکات در ارتباط با خرید پنجره دوجداره می‌باشد. در ساختمان سازی و معماری از مصالح و متریال های مختلفی استفاده می‌شود.

شرایط جوی و آب هوایی تاثیر بسزایی در انتخاب هر یک از این متریال ها دارد. درب و پنجره نیز یکی از مهم ترین اجزای ساختمان ها هستند که با توجه به هزینه های بالای آن‌ها می‌بایست دوام بالایی در هر منطقه داشته باشند. به همین علت می‌بایست در انتخاب درب و پنجره ها حساسیت بالایی به خرج دهید و دقت لازم را داشته باشید. علت افتادگی پنجره دوجداره upvc را می‌دانید؟

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین معیار ها در انتخاب پنجره شرایط آب و هوایی می‌باشند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع پنجره ها و استفاده از آن‌ها در شرایط آب و هوایی مختلف آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب پنجره دوجداره با توجه به شرایط آب و هوایی در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید. با پنجره دوجداره زمستان گرمی را سپری کنید.

انتخاب پنجره دوجداره ی مناسب چه تاثیری دارد؟

انتخاب پنجره دوجداره ی مناسب چه تاثیری دارد؟

در کشور ایران شاهد آب و هوای متنوعی هستیم به طوری که در برخی از فصول سال مانند زمستان اختلاف دما بین سردترین و گرمترین نقاط در کشور ما گاهی به 50 درجه نیز می‌رسد. بنابراین برای طراحی ساختمان ها و انتخاب متریال ها می‌بایست به آب و هوای آن منطقه توجه نماییم تا مصالح استفاده شده هماهنگی لازم با اقلیم آن منطقه را داشته باشد.

بدون شک استفاده از پنجره‌ی دوجداره مناسب باعث جلوگیری از اتلاف انرژی در فصول مختلف سال خواهد شد. در ادامه به بررسی تاثیر و کاربرد پنجره دوجداره ی مناسب در هر یک از اقلیم ها خواهیم پرداخت. و به این سوال پاسخ خواهیم داد که چرا می‌بایست در هر منطقه ی آب و هوایی از پنجره دوجداره‌ی متفاوتی استفاده کرد؟

  1. آب و هوای سرد:

در صورتی که در آب و هوای سرد از پنجره های دوجداره‌‌ی مناسب استفاده کنیم از خروج هوای گرم داخل منزل جلوگیری می‌شود. همچنین با استفاده از پنجره های مناسب در مواردی که آفتاب باشد این پنجره ها به ورود گرما به داخل خانه ها کمک شایانی خواهند کرد.

  1. آب و هوای گرم و خشک:

در اقلیم گرم و خشک برعکس مورد قبل می‌بایست از پنجره ای استفاده شود که از ورود گرما به داخل منزل جلوگیری کند. در صورتی که از ورود هوای گرم به داخل خانه جلوگیری شود هوای داخل خانه ها متعادل تر خواهد بود. همچنین باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز خواهد شد.

  1. آب و هوای معتدل:

علاوه بر آب و هوای سرد و گرم برخی از مناطق کشورمان دارای آب و هوای معتدل هستند. در این مناطق می‌بایست از پنجره ی دوجداره با قابلیت هوای ملایم استفاده شود تا در فصول گرم از ورود هوای گرم به داخل و در فصول سرد از خروج هوای گرم جلوگیری نماید.

با بررسی موارد بالا در می‌یابیم که چرا می‌بایست توجه بسیاری در انتخاب پنجره دوجداره با توجه به شرایط آب و هوایی داشته باشیم. در ادامه شما را با پنجره‌ی مناسب برای هر منطقه ی آب و هوایی آشنا خواهیم کرد.

انتخاب پنجره دوجداره با توجه به شرایط آب و هوایی

انتخاب پنجره دوجداره با توجه به شرایط آب و هوایی

 در قسمت های قبل شما را با مزایای انتخاب پنجره دوجداره با توجه به شرایط آب و هوایی و لزوم توجه به آن آشنا کردیم. حال در این قسمت بهترین نوع و مدل پنجره ی دوجداره در هر یک از شرایط آب و هوایی را بیان خواهیم کرد.

  • پنجره مناسب در آب و هوای سرد و کوهستانی:

پنجره مناسب در آب و هوای سرد و کوهستانیدر مناطقی که دارای آب و هوای سرد و کوهستانی هستند اتلاف انرژی بیشتری در فصول سرد نیز وجود خواهد داشت. همچنین در این مناطق شاهد بارش برف و باران و یخبندان نیز خواهیم بود. در نتیجه برای نصب پنجره دوجداره در مناطق کوهستانی می‌بایست از پنجره ای استفاده کنیم که از خروج هوای گرم داخل خانه و ورود هوای سرد به داخل تا حد زیادی جلوگیری نماید.

بهترین مدل در پنجره های دوجداره برای مناطق سرد و کوهستانی، پنجره های ثابت و لولایی می‌باشند. در صورتی که تمایلی به باز و بسته کردن پنجره نداشته باشید نوع ثابت بهترین گزینه می‌باشد.  اما در صورت تمایل به باز و بسته کردن پنجره ها می‌توانید از مدل لولایی دو حالته استفاده کرد. همچنین در صورتی که به پنجره های ریلی علاقه مند باشید می‌توانید مدل فولکس واگنی را برای مناطق سردسیر انتخاب نمایید. لازم به ذکر است پنجره های کشویی گزینه ی مناسبی برای این مناطق نخواهند بود.

  • پنجره مناسب در آب و هوای گرمسیری و شرجی:

پنجره مناسب در آب و هوای گرمسیری و شرجی

همانطور که گفته شد انتخاب پنجره دوجداره با توجه به شرایط آب و هوایی اهمیت بسیاری دارد. و یکی دیگر از انواع اقلیم ها آب و هوای گرمسیری و در عین حال شرجی می‌باشد. در مناطق جنوبی کشورمان آب و هوا به شدت گرم می‌باشد و به دلیل وجود دریا نیز هوای آن مناطق شرجی است.

در مناطق جنوبی می‌بایست از خروج هوای خنک داخل منزل جلوگیری شود و از تابش مستقیم نور خورشید نیز جلوگیری شود. برای جلوگیری از این موضوع بهترین گزینه استفاده از شیشه های رنگی می‌باشد. به همین علت در مناطق گرمسیری و شرجی مانند شهر های بوشهر، بندرعباس و اهواز شاهد استفاده از شیشه های رنگی مانند: قرمز، سبز و… می‌باشیم. همچنین لازم به ذکر است استفاده از شیشه های مات و سندبلاست نیز گزینه ی مناسبی در این مناطق می‌باشد.

  • پنجره مناسب در مناطق کویری:

پنجره مناسب در مناطق کویریهمانطور که می‌دانید مشخصه ی مناطق کویری تابستان های به شدت گرم و همچنین زمستان های به شدت سرد و خشک می‌باشد. پنجره ی مناسب در این اقلیم پنجره ای است که قابلیت بازشو راحتی داشته باشد و در مقابل عایق بندی مناسبی نیز داشته باشد.

با این انتخاب می‌توان در فصول گرم به راحتی پنجره را باز و بسته کرد و در فصول سرد نیز از عایق بندی مناسبی بهره مند شد. پنجره های مناسب برای استفاده در مناطق کویری شامل مواردی همچون: پنجره های دو حالته، پنجره های آکاردئونی، پنجره های کشویی و پنجره های کلنگی اشاره کرد.

نکته ی مهم دیگر در خصوص پنجره های دوجداره در این مناطق استفاده از شیشه های اندکی رنگی است. در صورت استفاده از این شیشه ها در مناطق کویری از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری می‌شود.

  • پنجره مناسب در آب و هوای متعادل:

پنجره مناسب در آب و هوای متعادلمناطقی از کشور که دارای آب و هوای معتدل باشند لزوم کمتری در انتخاب پنجره دوجداره با توجه به شرایط آب و هوایی وجود دارد. در این مناطق محدودیت خاصی وجود نخواهد داشت و افراد می‌توانند با توجه به نیاز و اولویت خود پنجره دوجداره مناسب را انتخاب نمایند. در مواردی که تمایل به استفاده از پنجره ها با عایق بندی صوتی داشته باشید می‌توانید به سراغ مدل های تک حالته، دو حالته لولایی و سایبانی بروید.

  • پنجره مناسب در مناطق ساحلی (شرجی و بارانی):

پنجره مناسب در مناطق ساحلی (شرجی و بارانی)مناطق شمالی کشورمان در اکثر فصول سال شاهد بارش باران و آب و هوای مرطوب می‌باشیم. این مناطق در صورتی که از پنجره های نامناسب استفاده کنیم شاهد بروز مسائلی همچون: زنگ زدگی و خوردگی خواهیم بود. بنابراین پنجره ای که در آب و هوای بارانی و شرجی استفاده می‌شود می بایست ضد زنگ باشد، در مقابل باد و باران باشد، در برابر شوری آب مقاومت داشته باشد و به تدریج به تحلیل نرود.

در نتیجه مهمترین نکته در خصوص انتخاب پنجره در مناطق ساحلی و شرجی جنس پنجره ی دوجداره می‌باشد و حتما باید از پنجره هایی با مقاومت بالا استفاده کرد. همچنین نکته ی مهم در خصوص پنجره های دوجداره در مناطق ساحلی لزوم وجود آبراه و شیار برای تخلیه ی آب می‌باشد. حتما قبل از نصب پنجره در این مناطق به این موضوع توجه داشته باشید.

موارد ذکر شده در بالا همگی از مهم ترین نکات در انتخاب پنجره دوجداره با توجه به شرایط آب و هوایی بودند. شما عزیزان نیز قبل از اقدام به خرید پنجره دوجداره از کارگاه تولیدی منظر گستر حتما پنجره ی مناسب محل زندگی خود را انتخاب نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مهندسین منظرگستر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *