مهندسین منظـر گستـر

نشانی کارخانه: آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

با پنجره دوجداره زمستان گرمی را سپری کنید

تجربه زمستانی گرم با پنجره های دوجداره

تجربه زمستانی گرم با پنجره های دوجداره

پنجره دوجداره عایق صدا، گرما، سرما و عامل مهمی در صرفه جویی انرژی می‌باشد. مزایای این پنجره نسبت به پنجره تک جداره، موجب استقبال بیشتر از آن شده است. با پنجره دوجداره زمستان گرمی را سپری کنید، تا انتهای مقاله با منظر گستر همراه باشید. ارزان ترین در و پنجره دوجداره را با یک کلیک مشاهده کنید.

همانطور که میدانید، سالهاست پنجره دوجداره جایگاه مهم و با ثباتی در خانه ها یافته است. کسانی که در حال ساخت خانه یا ملک هستند، حق انتخاب برای پنجره را به پنجره دوجداره اختصاص می‌دهند و کسانی که از قبل ملک ساخته شده با پنجره تک جداره دارند، پنجره هایش را تغییر می‌دهند. ما در این مقاله می‌خواهیم به معرفی پنجره دوجداره بپردازیم و مزایای آن نسبت به پنجره تک جداره را بیان کنیم. برای آشنایی بیشتر با این پنجره، با ما همراه باشید. جهت مشاهده بهترین پنجره دوجداره و پنجره دوجداره در تهران کلیک کنید.

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره یکی از عوامل اصلی خانه یا ملک است. روشنایی مکان، عبور سرما، گرما، صدا و چشم انداز به بیرون از طریق پنجره امکان پذیر است. به همین دلیل در انتخاب پنجره باید دقت کافی به خرج داد تا مهمترین نیاز های  مکان شما به بهترین شکل تامین شود.

پنجره دوجداره، از دو شیشه ساخته می‌شود. بین این دو شیشه یک فاصله وجود دارد که این فاصله‌ی پلمپ شده را با گاز آرگون پر می‌کنند. این کار موجب می‌شود تا یک لایه‌ی عایق بین دو شیشه به وجود بیاید. این عایق، از نفوذ سرما، آلودگی صوتی، هدر رفتن گرما و انرژی جلوگیری می‌کند. همچنین برای اینکه از بیرون به داخل مکان دید کمتری وجود داشته باشد و عملکرد پنجره قوی تر باشد، می‌توان از شیشه های رنگی یا شیشه هایی با گسیل کم در ساخت آن استفاده کرد. با پنجره دوجداره زمستان گرمی را سپری کنید.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره

مزایای استفاده از پنجره دوجداره

 • هنگامی که از پنجره دوجداره استفاده می‌کنید، زمستان گرم تری خواهید داشت. زیرا در بدنه آن درزی برای عبور گرما از داخل به بیرون و نفوذ سرما از بیرون وجود ندارد. بنابراین دمای محیط با استفاده‌ی متعادل از وسایل گرمایشی، به طور کامل تامین می‌شود.
 • این پنجره در برابر رطوبت بسیار مقاوم است. به طوری که حتی در هنگام بارش باران شدید، آب به داخل نفوذ نمی‌کند. در حالیکه پنجره تک جداره قابل نفوذ بوده و پس از بارندگی باید درزهای پنجره خشک شوند تا رطوبت به داخل آسیبی نرساند.
 • روی شیشه این پنجره، هنگام استفاده از وسایل گرمایشی بخار آب تشکیل نمی‌شود. همین امر موجب می‌شود هیچ گاه برای دید به بیرون مانعی وجود نداشته باشد.
 • همچنین این پنجره به گونه ای ساخته و پرداخته شده که در برابر مواد شیمیایی بسیار مقاوم است. به طوری که هیچ گاه پوسیدگی یا زنگ زدگی روی بدنه‌ی این پنجره مشاهده نمی‌کنید.
 • به دلیل استفاده از شیشه های مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید در این پنجره، اثرات بد این اشعه به داخل مکان نفوذ نمی‌کند. به همین دلیل شما هنگام استفاده از آفتاب در پشت پنجره، نگران به خطر افتادن سلامتی خود نیستید.
 • در فصول گرم و معتدل سال، می‌توان با نصب توری روی این پنجره از ورود حشرات جلوگیری کرد. همچنین قابلیت نصب کرکره یا حفاظ روی آن وجود دارد.

مزایای استفاده از این پنجره برای ساختمان

مزایای استفاده از این پنجره برای ساختمان

 

 • یکی از مزیت های پنجره دوجداره این است که می‌توان بدنه‌ی این پنجره را طبق نمای مد نظر برای ساختمان شکل داد و یا خم کرد. همچنین بعد از اتمام رنگ و نمای ساختمان، می‌توان پنجره را نصب کرد و مشکلاتی از قبیل رنگی شدن بدنه در هنگام کار از بین می‌رود. این امر موجب استقبال بیشتر برای خرید این پنجره می‌شود.
 • وقتی برای خانه یا محل کار خود پنجره دوجداره نصب می‌کنید، از سر و صدای محیط بیرون در امان خواهید بود. زندگی آرام تر، خواب راحت تر و آرامش بیشتر از جمله مزایای این پنجره به دلیل عایق صوتی آن است.
 • پنجره دوجداره، نیازی به رنگ مجدد یا تعویض ندارد. رنگ بدنه آن در هر شرایطی ثابت و مقاوم است و نگرانی شما در مورد پوسته شدن و ریزش رنگ بدنه را ازبین می‌برد.
 • این پنجره در برابر آتش مقاوم است. همین امر موجب می‌شود هنگام آتش سوزی، راهی برای ورود هوا و اطلاع به دیگران برای شما وجود داشته باشد.
 • بعد از تخریب خانه یا محل کار می‌توان دوباره از این پنجره در ساخت بنا استفاده کرد. زیرا به راحتی نصب می‌شود و هنگام تخریب برای برداشتن آن به بدنه صدمه ای وارد نمی‌شود.

عوامل موثر در مقاومت این پنجره

عوامل موثر در مقاومت این پنجره

 • طول عمر این پنجره بسیار بالاست. پروفیل به کار رفته در این پنجره طرح خاصی دارد که باعث می‌شود پنجره دوجداره استحکام بالایی در برابر صدمات محیط از جمله ضربه یا برخود جسم از خود نشان دهد.
 • به دلیل استفاده از ورق های گالوانیزه در ساخت این پنجره، شکل آن تغییری نمی‌کند. این موضوع باعث می‌شود برای استفاده از شکل های مختلف آن در نمای ساختمان، نگرانی وجود نداشته باشد. همچنین وجود این ورقه ها استقامت پنجره را بسیار افزایش می‌دهد.
 • طراحی این پنجره و مواد به کار رفته در پنجره دوجداره به گونه ای مهندسی شده که این پنجره در برابر زلزله مقاوم باشد.
 • به دلیل عبور نکردن سرما و گرما، می‌توان از نزدیکترین فضا به پنجره برای چیدمان استفاده کرد. این در حالی است که در زمستان، امکان نشستن در مجاورت پنجره تک جداره وجود ندارد. زیرا از درزهای پنجره تک جداره سرما به راحتی عبور می‌کند. با پنجره دوجداره زمستان گرمی را سپری کنید

نقش پنجره دوجداره در محیط زیست و صرفه جویی انرژی

نقش پنجره دوجداره در محیط زیست و صرفه جویی انرژی
با پنجره دوجداره زمستان گرمی را سپری کنید
 • پنجره دوجداره بهترین راه برای جلوگیری از نفوذ سرما، گرما و آلودگی صوتی است. همین غیر قابل نفوذ بودن، باعث می‌شود تا انرژی از داخل مکان به بیرون انتقال پیدا نکند و هزینه‌ی کمتری برای خرید وسایل خنک کننده و گرمایشی بپردازید. زیرا وقتی میزان زیادی از انرژی مکان شما بیهوده ازبین برود، به ناچار باید وسایل سرمایشی و گرمایشی قوی تری خریداری کنید تا انرژی مورد نیاز مکان شما تامین شود.
 • با پنجره دوجداره زمستان گرمی را سپری کنید. هنگامی که از وسایل گرمایشی دودزا برای گرم کردن محیط استفاده شود، مبل، پرده و بقیه وسایل محیط بیشتر نیاز به شستشو دارند. پنجره دوجداره میزان استفاده از وسایل گرم کننده دودزا را کاهش می‌دهد. همین امر موجب طول عمر بیشتر وسایل شما می‌شود. همچنین به دلیل کاهش شستشوی وسایل، میزان مصرف آب و برق کاهش می‌یابد و محیط زیست سالم تری خواهید داشت.
 • این پنجره قابلیت بازیافت دارد. همچنین می‌توان در صنایع دیگر از مواد به کار رفته در آن استفاده کرد. به همین باعث می‌شود محیط زیست آسیب کمتری ببیند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان منظرگستر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *