مهندسین منظـر گستـر(با وقار)

نشانی:آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

علائم افتادگی پنجره دوجداره upvc و روش‌های رفع آن

روش های رفع افتادگی پنجره دوجداره upvc

روش های رفع افتادگی پنجره دوجداره upvc

پنجره‌ی دوجداره یکی از جدیدترین تکنولوژی ها است که امروزه در ساخت پنجره‌ی خانه‌ها از آن استفاده می‌شود. این پنجره‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند و نصب آن‌ها در ساختمان‌ها مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت. اگرچه پنجره‌های دوجداره کیفیت بسیار بالایی دارند اما باز هم ممکن است پس از چندین سال استفاده دچار مشکل شوند و نیاز به تعمیرات داشته باشند. یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای پنجره های دوجداره رخ دهد افتادگی این پنجره‌ها است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با مسائل مربوط به افتادگی پنجره دوجداره upvc، علت افتادگی پنجره دوجداره و نکات مربوط به رفع افتادگی آن آشنا کنیم. بدین منظور با ما همراه باشید.

افتادگی پنجره های دوجداره upvc

همانگونه که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای پنجره های دوجداره upvc رخ می‌دهد افتادگی پنجره‌ها است. و اما در این قسمت این سوال مطرح می‌شود که افتادگی پنجره دوجداره upvc چیست و چه علائمی دارد؟  در پاسخ به این سوال باید گفت اولین و بارزترین نشانه این مشکل به سختی باز و بسته شدن درب پنجره ی دوجداره است. در صورتی که در منزل و یا محل کار خود مشاهده کردید که درب پنجره های دوجداره به راحتی باز یا بسته نمی‌شوند و یا حین باز و بسته شدن گیر دارند؛ پنجره‌ی دوجداره‌ی شما دچار افتادگی شده است. این مشکل استفاده از پنجره های دوجداره را سخت خواهد کرد و کیفیت آن را نیز دچار مشکل می‌نماید. در نتیجه می‌بایست هر چه زودتر آن را رفع نمایید. برای رفع افتادگی پنجره های دوجداره می‌بایست ابتدا با علت افتادگی پنجره دوجداره upvc آشنا شوید. در قسمت های بعد با ما همراه باشید تا با علت افتادگی پنجره دوجداره و نکات مربوط به آن‌ها آشنا شوید.

توجه داشته باشید که رفع این مشکل نیازمند تخصص می‌باشد و می‌بایست از متخصصین و تعمیرکاران در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه‌ی منظرگستر یکی از مجموعه هایی است که اقدام به فروش انواع پنجره های دوجداره upvc، نصب و تعمیرات آن می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

علت افتادگی پنجره دوجداره چیست؟

افتادگی پنجره دوجداره می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که باید آن را بررسی نموده و مشکل پنجره را به صورت ریشه ای برطرف نماییم. به خاطر داشته باشید که در صورتی که تنها افتادگی درب پنجره را برطرف نمایید و مشکل به صورت ریشه ای برطرف نشود باز هم ممکن است پنجره‌ی شما دچار افتادگی شود. بهتر است برای پیدا کردن علت افتادگی پنجره دوجداره upvc از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.

دلایل افتادگی پنجره دوجداره upvc به شرح زیر می‌باشد:

  • نشست ساختمان

اولین علت افتادگی پنجره دوجداره upvc یک علت طبیعی می‌باشد. از آنجایی که پنجره ها بر روی دیوار نصب می‌شوند در صورتی که ساختمان نشست داشته باشد بر روی چارچوب پنجره ها نیز اثر خواهد داشت  که شاهد افتادگی پنجره دوجداره upvc بودید در قدم اول برای تشخیص علت افتادگی پنجره دوجداره به سراغ ساختمان خود بروید و مطمئن شوید که ساختمان دچار نشست نشده باشد. در برخی از موارد مانند بروز زلزله ممکن است ساختمان ها دچار نشست شوند و این موضوع بر روی قاب پنجره و در نتیجه افتادگی آن تاثیر گذار می‌باشد.

  • اندازه گیری و ابعاد نامناسب پنجره

اندازه گیری نامناسب قبل از نصب پنجره دوجداره نیز می‌تواند علت افتادگی پنجره دوجداره باشد. در صورتی که اندازه گیری قبل از نصب به درستی انجام نشود پنجر‌ه‌ی دوجداره شما دچار مشکل افتادگی خواهد شد. به همین علت بهتر است از همان مراحل ابتدایی از تکنسین‌های متخصص در این زمینه کمک بگیرید همانند مهندسین شرکت منظر گستر و در نتیجه خیالتان از بابت عدم افتادگی درب و پنجره دوجداره upvc در اثر اندازه گیری نامناسب راحت باشد.

  • نصب نامناسب پنجره دوجداره

نصب نامناسب پنجره دوجداره

شاید تصور کنید نصب پنجره های دوجداره کار آسانی است و خودتان می‌توانید به تنهایی آن را نصب کنید. در صورتی که این چنین نیست و نصب این پنجره ها نیازمند تخصص و تجربه می‌باشد. و در صورتی که پنجره های دوجداره به صورت غیر اصولی نصب شوند در آینده دچار مشکلاتی نظیر افتادگی می‌شوند و یا شکل ظاهری خود را از دست بدهند.

  • پایین بودن کیفیت جنس پنجره دوجداره

پایین بودن کیفیت جنس پنجره دوجداره

جنس پنجره های دوجداره و پروفیل های استفاده شده در این پنجره‌ها نیز مدل‌های گوناگونی دارند و هر یک از آنها دارای کیفیت و در نتیجه قیمت‌های گوناگونی می‌باشند. درجه‌ی کیفیت جنس به کار رفته در پنجره‌ها رابطه‌ی مستقیمی با کیفیت نهایی و دوام پنجره‌های دوجداره دارد. بدین گونه که در صورتی که از جنس‌ها و پروفیل‌های با کیفیت استفاده کنید درصد افتادگی پنجره دوجداره upvc به پایین‌ترین میزان خواهد رسید.

  • استفاده از یراق آلات بی‌کیفیت و نامناسب

استفاده از یراق آلات بی‌کیفیت و نامناسب

شاید برخی تصور کنند که یراق‌آلات یکی از کم اهمیت‌ترین اجزا در نصب پنجره‌های دوجداره می‌باشد در صورتی که این چنین نیست. یراق‌آلات انواع گوناگونی دارند و تفاوت‌های بسیاری نیز از لحاظ قیمتی دارند.  بسیاری از افراد برای نصب از یراق‌آلات بی‌کیفیت و قیمت پایین استفاده می‌کنند و تصور می‌کنند با این حرکت در هزینه‌ها صرفه جویی نموده‌اند. اما باید بگوییم یکی با اهمیت‌ترین موارد علت افتادگی پنجره دوجداره upvc استفاده از یراق آلات بی‌کیفیت است. در صورتی که به سراغ فروشندگان و نصاب‎‌های کم تجربه بروید که برای برخی سودهای کوچک حاضرند کار خود را زیر سوال ببرند پس از مدتی شاهد افتادگی پنجره دوجداره خانه‌تان خواهید بود. به خاطر داشته باشید که برای خرید و نصب پنجره دوجداره upvc  از مجموعه های معتبر مانند منظر گستر کمک بگیرید.

  • انبساط و انقباض

پنجره ها به مدت طولانی در معرض آب و هوای بیرون از خانه و شرایط جوی گوناگون قرار می‌گیرند و به همین علت ممکن است دچار انبساط و انقباضات ناشی از شرایط جوی شوند. این انبساط و انقباض‌ها می‌توانند یکی از دلایل افتادگی پنجره upvc باشد. برای جلوگیری از این موضوع می‌توانید در فصول مختلف سال دمای محیط خانه را به گونه‌ای تنظیم کنید که آسیب کمتری به پنجره وارد شود.

  • استفاده نکردن از ورق گالوانیزه

استفاده نکردن از ورق گالوانیزه

یکی از مواردی که در نصب پنجره‌های دوجداره می‌بایست به آن توجه کرد استفاده از ورق‌های گالوانیزه در بین صفحات پنجره است. این ورق که از جنس فولاد می‌باشد در بین صفحات پروفیل پنجره‌های دوجداره استفاده می‌شود و نقش مکمل را برای پروفیل‌ها دارد. از آنجایی که پروفیل‌ها نمی‌توانند وزن پنجره را به تنهایی تحمل کنند؛ ورق های گالوانیزه پروفیل‌ها را در تحمل این وزن و همچنین در برابر انبساط و انقباض مقاوم می‌نماید.

همچنین لازم به ذکر است امروزه بسیارند افراد سودجویی که خدمات نصب پنجره‌ی دوجداره را با قیمت‌های پایین‌تر ارائه می‌دهند و در مقابل از ورق‌های گالوانیزه برای نصب استفاده نمی‌کنند. باز هم به این موضوع بازمی‌گردیم که برای خرید و نصب پنجره دوجداره upvc حتما به فروشندگان معتبر مانند منظر گستر اعتماد نمایید.

از کجا بفهمیم در ساخت پنجره دوجداره از ورق گالوانیزه استفاده شده است یا خیر؟ توجه داشته باشید که برای بررسی وجود ورق گالوانیزه در پنجره دوجداره  upvc به قسمت انتهایی و کم‌ارتفاع سطح مقطع پنجره نگاه کنید در صورتی‌ که در این قسمت پیچ مشاهده کردید یعنی در ساخت این پنجره از ورق گالوانیزه استفاده شده، همچنین شما می‌توانید از یک آهنربا نیز برای وجود ورق گالوانیزه کمک بگیرید ، از آنجایی که جذب آهنربا نشان‌دهنده‌ی وجود ورق گالوانیزه می‌باشد.

تمامی مواردی که در در این مقاله به آن اشاره شد از موارد مربوط به علت افتادگی پنجره دوجداره upvc بودند. شایان ذکر است که برخی از این موارد قابل تشخیص می‌باشند و اما برخی دیگر از موارد علت افتادگی پنجره دوجداره upvc را نمی‌توانید خودتان تشخیص دهید. به همین علت حتما با مشاورین و متخصصین در مجموعه‌ی منظرگستر مشورت نمایید.

رفع انواع افتادگی در پنجره دوجداره یو پی وی سی

پس از بررسی علت افتادگی پنجره دوجداره upvc حال می‌بایست به سراغ رفع این مشکل برویم. توجه داشته باشید که برای مرتفع کردن علت افتادگی پنجره دوجداره upvc باید ابتدا نوع و مدل پنجره دوجداره مشخص شود. زیرا این اقدام در انواع مختلف پنجره ها متفاوت می‌باشد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

یکی از رایج‌ترین مدل‌های پنجره دوجداره مدل‌های لولایی تک حالته و دو حالته هستند. در صورتی که این پنجره‌ها دچار افتادگی شوند یعنی میزان فشاری که بر قسمت پایین وارد می‌شود از حد طبیعی بالاتر است. برای رفع علت افتادگی پنجره دوجداره upvc رگلاژ انجام می‌شود. برای رگلاژ در این مدل پنجره ها شیشه را از محل خارج کرده و مجدد در جای درست نصب می‌نمایند.

و اما در صورتی که پنجره های دوجداره‌ی ریلی دچار افتادگی شوند حین باز و بسته شدن گیر می‌کنند. در این مدل ها برای رفع علت افتادگی در پنجره دوجداره upvc شیشه بازشو را خارج کرده، سپس مشکلات ریل پنجره را برطرف می‌نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *