مهندسین منظـر گستـر(با وقار)

نشانی:آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

علت بخار بین دو صفحه شیشه ی دوجداره چیست؟

چطور بخار بین دو شیشه پنجره دوجداره را از بین ببریم؟

علت بخار بین دو صفحه شیشه ی دوجداره چیست؟

به راستی علت بخار بین دو صفحه شیشه ی دوجداره چیست؟ و چگونه آن را از بین ببریم؟ برای ازبین بردن بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره، باید با سوراخ کردن شیشه و به وسیله محلول مه خشک کن یا آفتاب، این مشکل را حل کنید.

ما در این مقاله راهکاری برای از بین بردن بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره به شما معرفی می‌کنیم. اگر شما هم برای پنجره ی منزل یا محل کار خود، شیشه ی دوجداره نصب کرده اید و به دنبال راه حلی برای از بین بردن این مشکل هستید، با ما همراه باشید. حتی اگر تا به حال با مشکل بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره مواجه نشده باشید، ممکن است در آینده با این مشکل روبرو شوید. در این صورت با اطلاع از راهکار حل این مشکل، سریعتر به نتیجه خواهید رسید.

نکاتی درباره شیشه دوجداره

نکاتی درباره شیشه دوجداره

 امروزه بر روی اکثر پنجره ها، شیشه ی دوجداره نصب می‌کنند. شیشه دوجداره عایق سرما، گرما و صدا می‌باشد و هم چنین مانع هدر رفتن انرژی می‌شود. از این رو در بین خریداران، به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. هنگامی که از عایق بودن شیشه ی دوجداره صحبت می‌کنیم، یعنی در صورت بسته بودن پنجره، تقریبا هیچ گونه سر و صدایی به گوش نرسد و هوا از بیرون به داخل و از داخل به بیرون، نفوذ نداشته باشد.

گاهی اوقات به دلیل تشکیل بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره تمیز کردن شیشه ی دوجداره کار سختی می‌شود. این تشکیل بخار آب، هم کیفیت دید ما و هم زیبایی پنجره ها را ازبین می‌برد. از این رو باید راهکاری برای تمیز کردن بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره داشته باشیم. برای آشنایی با این راهکارها، با ما همراه باشید.

علت بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره

علت بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره

آیا می‌دانید علت بخار بین دو صفحه شیشه ی دوجداره چیست؟ در فصول سرد سال به دلیل اینکه دمای داخل محیط با دمای خارج اختلاف زیادی دارد، بخار در  بین دو صفحه شیشه دوجداره و یا روی جداره ها به وجود می‌آید. بخار آبی که در هوا موجود است، بعد از دمای معینی سیر یا اشباع می‌شود. بعد از اینکه بخار آب به این درجه رسید، اگر با سطح سردی برخورد کند پدیده ی میعان به وجود می‌آید. به این صورت که بخار آب به قطرات آب تبدیل می‌شوند و روی سطح سرد تا مدتی باقی می‌مانند. بخار آب ممکن است روی جداره ها و یا بین دو صفحه شیشه دوجداره به وجود بیاید. در اینجا به بررسی حالات مختلف تشکیل بخار روی شیشه دوجداره می‌پردازیم:

 • تشکیل بخار آب روی صفحه شیشه بیرونی :

هنگامی که درجه دمای داخل محیط بالا و هوای بیرون محیط سرد باشد، روی صفحه بیرونی شیشه بخار تشکیل می‌شود. در این حالت می‌توانید اطمینان پیدا کنید که شیشه دوجداره عملکرد درستی دارد. زیرا عایق شیشه به خوبی جلوی خروج هوای داخل به بیرون را می‌گیرد و به همین دلیل روی صفحه بیرونی شیشه، بخار تشکیل می‌شود. در این موقع پاک کردن بخار از سطح بیرونی شیشه، کار دشواری است. با متعادل تر شدن دمای محیط بیرون، خود به خود بخار از بین می‌رود.

 • بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره :

علت وجود بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره چیست و چگونه بخار را از بین ببریم؟ علت تشکیل بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره این است که جنس شیشه دوجداره کیفیت پایینی داشته باشد، شیشه دوجداره ترک یا شکستگی داشته باشد و یا شیشه به خوبی نصب نشده باشد. همچنین اگر پروفیل به کار رفته در شیشه دوجداره راه خروجی برای آب نداشته باشد، بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره ایجاد می‌شود.

 • تشکیل بخار روی صفحه شیشه داخلی:

در صورتی که شیشه دوجداره عملکرد خوبی نداشته باشد، مثلا پروفیل به کار رفته در شیشه دوجداره راه خروجی برای آب نداشته باشد، روی صفحه شیشه داخلی بخار ایجاد می‌شود. هم چنین اگر در ساختمان تهویه مناسب هوا انجام نگیرد، رطوبت موجود در هوای داخل زیاد باشد و یا دمای محیط بسیار بالا باشد، روی جداره داخلی شیشه بخار تشکیل می‌شود.

راهکارهایی برای از بین بردن بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره

راهکارهایی برای از بین بردن بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره

علت وجود بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره چیست و چگونه بخار را از بین ببریم؟ هنگامی که  بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره ایجاد می‌شود، راحت ترین و بهترین راه برای ازبین بردن آن تعویض شیشه است؛ زیرا در این حالت مشخص است که شیشه دوجداره عملکرد درستی ندارد. اما اگر به دلایل مختلف از جمله صرفه جویی در هزینه ها، قصد تعویض شیشه دوجداره را ندارید، می‌توانید از راه حل های زیر برای از بین بردن بخار استفاده کنید :

 • روش اول:

  در این روش باید نقطه تزریق گاز آرگون به وسیله دریل سوراخ شود. این کار باید حتما توسط یک فرد متخصص انجام شود. سپس از این سوراخ، یک محلول مایع به نام محلول مه خشک کن به قسمت عایق شیشه دوجداره وارد می‌شود. این محلول به سرعت عمل می‌کند و پس از گذشت زمان کوتاهی، شیشه دوجداره صاف و شفاف خواهد شد. سپس باید محل سوراخ کاملا با چسب پر شود. هنگام سوراخ کردن شیشه باید دقت شود که شیشه نشکند و یا مواد خارجی وارد عایق شیشه نشوند. در صورتی که هنگام سوراخ کردن شیشه شکستگی به وجود آمد، شیشه دوجداره باید تعویض شود.

 • روش دوم:

  اگر به محلول مه خشک کن یا افراد متخصص دسترسی نداشتید، می‌توانید شیشه دوجداره را از همان محل تزریق گاز سوراخ کنید. سپس اجازه دهید نور آفتاب بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره را از بین ببرد. سپس طبق روش قبلی، با چسب محل سوراخ را پر کنید.

 • روش سوم:

  در روش سوم برای از بین بردن بخار در بین دو صفحه شیشه می‌توانید قاب پنجره را تعویض کنید. اگر پنجره شما قاب متحرک داشته باشد، به جای اینکه شیشه دوجداره را تعویض کنید و هزینه ی بیشتری بپردازید، می‌توانید قاب متحرک را تعویض کنید. این روش دردسر و ریسک کمتری نسبت به سوراخ کردن شیشه دوجداره دارد. اما این کار در صورتی امکان پذیر است که پنجره شما از دو تکه تشکیل شده و قاب متحرک روی آن نصب شده باشد.

روش از بین بردن بخار در بین دو صفحه شیشه حمام و سرویس بهداشتی

روش از بین بردن بخار در بین دو صفحه شیشه حمام و سرویس بهداشتی

علت وجود بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره چیست و چگونه بخار را از بین ببریم؟ آخرین روش برای از بین بردن بخار در بین دو صفحه شیشه دوجداره منوط به این است که شیشه حمام یا سرویس بهداشتی دچار بخار گرفتگی شده باشد. در این صورت راحت ترین راه حل این است که شیشه را به دلخواه و یا طبق رنگ بندی محیط، رنگ کنید. همچنین می‌توانید دو طرف شیشه دوجداره برچسب مات بزنید. در این صورت نیازی به سوراخ کردن یا تعویض قاب و شیشه نخواهید داشت و هم چنین زیبایی نسبی به شیشه دوجداره خواهید داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مهندسین منظرگستر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *