مهندسین منظـر گستـر(با وقار)

نشانی:آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

دلیل بسته نشدن پنجره دوجداره upvc

بررسی علل بسته نشدن پنجره دوجدارهupvc

بررسی علل بسته نشدن پنجره دوجداره

دلیل بسته نشدن پنجره دوجداره را در این مقاله مشاهده می کنید . پنجره های دوجداره یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین پنجره ها در بین افراد می باشند. این پنجره ها دوام بسیار بالایی دارند و در مقایسه با سایر پنجره ها خیلی کمتر نیاز به تعمیرات پیدا خواهند کرد. البته این موضوع نیاز به نگهداری مناسب و دانستن برخی نکات می باشد.

پنجره های دوجداره نیز همانند سایر وسیله ها ممکن است در مواردی دچار مشکل و خرابی های احتمالی شوند. به همین علت می بایست اطلاعات کافی در خصوص این مشکلات و نحوه ی برطرف کردن آنها داشته باشید.

یکی از این مشکلات احتمالی بسته نشدن پنجره های دوجداره می باشد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با چهار دلیل بسته نشدن پنجره دوجداره آشنا کنیم و بررسی نماییم که چگونه می توانیم از بروز این مشکل جلوگیری نماییم. بنابراین در صورتی که در خانه و یا محل کارتان از پنجره های دوجداره استفاده می نمایید .

برای جلوگیری از ورود حشرات موذی به داخل منزل می توانید مقاله انواع توری پنجره دوجداره را مطالعه کنید.

بسته نشدن پنجره های دوجداره یو پی وی سی چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

بسته نشدن پنجره های دوجداره چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

یکی از مشکلات و موضوعاتی که ممکن است تا به حال برایتان رخ داده باشد بسته نشدن و یا چفت نشدن درب و پنجره های دوجداره است. منظور از بسته نشدن پنجره دوجداره این است که این پنجره ها در گذشته به خوبی باز و بسته میشدند اما الان به راحتی نمی توان آنها را باز و بسته کرد.

این موضوع نشان دهنده ی بروز مشکل برای پنجره ی دوجداره و یا یراق آلات آن می باشد. این مشکل می بایست هرچه سریع تر برطرف شود زیرا بسته نشدن و چفت نشدن پنجره های دوجداره علاوه بر سختی هایی که در باز و بسته کردن پنجره دارد عواقب دیگری نیز خواهد داشت. به عنوان مثل حتی باز ماندن درز پنجره باعث افزایش مصرف انرژی و در نتیجه بالا رفتن قبض ماهانه ی شما خواهد شد.

همین باز ماندن درز پنجره به خصوص در فصول سرد سال سبب بیرون رفتن هوای داخل خانه و در نتیجه مصرف انرژی بیشتری خواهد شد. از دیگر عواقب باز ماندن پنجره ها میتوان به ورود گرد و غبار و آلودگی به محیط داخل خانه اشاره کرد. بدین گونه که از همان درز کوچک پنجره گردو غباری بسیاری وارد خانه می شوند و محیط خانه را آلوده خواهند کرد. همچنین علاوه بر گرد و غبار افزایش آلودگی های صوتی نیز از مواردی است که بسیار آزار دهنده می باشد.

یکی دیگر از موارد مهم تهدید امنیت خانه های شما می باشد. همانطور که میدانید درب و پنجره های دوجداره یکی از بهترین و ایمن ترین انواع درب و پنجره می باشند. و اما در صورتی که پنجره ی دوجداره شما به خوبی بسته نشود امنیت خانه و محل کار شما تهدید خواهد شد.

درنتیجه برای کاهش مصرف انرژی، جلوگیری از آلودگی محیطی و آلودگی صوتی و بهبود امنیت خانه هایتان می بایست با چهار دلیل بسته نشدن پنجره دوجداره آشنایی داشته باشید. و در صورت بروز هر چه سریع تر اقدام به برطرف کردن آنها نمایید.

دلیل بسته نشدن پنجره دوجداره upvc چیست؟

دلیل بسته نشدن پنجره دوجداره چیست؟

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد بسته نشدن پنجره دوجداره یکی از شایع ترین مشکلاتی است که ممکن است رخ دهد. بسته نشدن پنجره دوجداره میتواند دلایل متعددی داشته باشد. و اما چهار مورد از این دلایل بسیار شایع تر و مهم تر میباشند. به همین دلیل ما در این قسمت قصد داریم شما را با چهار دلیل بسته نشدن پنجره دوجداره آشنا کنیم و نحوه ی برطرف کردن هر یک را نیز بیان کنیم.

دلیل بسته نشدن پنجره دوجداره به شرح زیر می باشد:

  • به هم خوردن رگلاژ پنجره:

به هم خوردن رگلاژ پنجره:

یکی از مهمترین و شایع ترین دلایل بسته نشدن پنجره دوجداره به هم خوردن رگلاژ پنجره می باشد. این مشکل ممکن است زمانی رخ دهد که لنگه های بازشوی پنجره مدت زیادی باز بماند در این صورت ممکن است درب پنجره به خوبی بسته نشود و یا به اصطلاح گیر کند.

برای حل این مشکل در صورتی که لولای پنجره قابلیت رگلاژ را داشته باشد کار راحت خواهد بود. در لولا هایی که قاب رگلاژ هستند می بایست کاور لولا را برداشته و با استفاده از آچار آلن لنگه ی بازشو را رگلاژ کنید.

برای رگلاژ می بایست لنگه را به سمت بالا، پایین، چپ و راست حرکت دهید تا مشکل درب پنجره بر طرف شود. و اما در مواردی که لولا قابلیت رگلاژ را نداشته باشد می بایست از تعمیرکاران و متخصصین در این زمینه کمک بگیرید. لازم به ذکر است در مواردی همچون محکم بستن درب پنجره، آویزان شدن از آن، وارد کردن ضربه و خشونت نیز سبب به هم خوردن رگلاژ پنجره خواهد شد.

  • بسته نشدن پنجره به دلیل انبساط و انقباض پروفیل upvc:

بسته نشدن پنجره به دلیل انبساط و انقباض پروفیل upvc:

یکی دیگر از چهار دلیل بسته نشدن پنجره دوجداره انبساط و انقباض پروفیل پنجره می باشد. این مورد معمولا با سرد و گرم شدن دمای هوا ممکن است رخ دهد. از آنجایی که پروفیل های یو پی وی سی دارای ضریب انبساط حجمی بالایی می باشند ممکن است با افزایش و کاهش دما دچار انبساط و انقباض شوند.

برای جلوگیری از این اتفاق می بایست از 4 طرف پنجره حدود چند میل بادخور در نظر گرفته شود. در این صورت پروفیل فضای کافی خواهد داشت و مشکلی از بابت افزایش و کاهش دما نخواهد بود.

  • گیر کردن بازشوی پنجره به قطعات زاماک:

گیر کردن بازشوی پنجره به قطعات زاماک:

قطعات زاماک یکی از قطعات پنجره های دوجداره هستند که پلیت های اسپانیولت که به شکل قارچ هستند در داخل آنها قرار دارند. این قطعات سبب میشوند که هنگام بستن پنجره دور و اطراف لنگه ی بازشو به طور کامل عایق شود.

در مواردی ممکن است بازشوی پنجره به قطعات زاماک گیر کنند و مانع از بسته شدن درب پنجره شوند. در صورتی شاهد گیر کردن لنگه ی بازشو به قطعات زاماک بودید می بایست متوجه شوید که پنجره ی شما از رگلاژ خارج شده است و می بایست مجدد آن را رگلاژ نمایید.

  • پایین بودن کیفیت لولا ها و یا گالوانیزه:

پایین بودن کیفیت لولا ها و یا گالوانیزه:

از دیگر مواردی که از بسته شدن پنجره دوجداره جلوگیری می نماید پایین بودن کیفیت لولا و یا گالوانیزه می باشد. پایین آمدن کیفیت هر یک از این قطعات سبب باز ماندن درب پنجره های دوجداره می شود. لولا ها یکی از مهمترین قسمت های پنجره دوجداره هستند که می بایست وزن لنگه ی بازشو را تحمل نمایند.

این لولا ها می بایست کیفیت و دوام بالایی داشته باشند و در صورتی که از لولا های با کیفیت استفاده نشود به مرور زمان این لولا ها خراب شده و پنجره دوجداره به خوبی بسته نخواهد شد.

بدیهی است که هرچه پنجره بزرگتر و سنگین تر باشد لولا نیز می بایست قوی تر و با کیفیت تر انتخاب شود. در صورتی که وزن لنگه توسط لولا تحمل نشود لولا خراب شده و لنگه ی بازشو خود را انداخته و بسته نخواهد شد. در این مورد تنها راه چاره تعویض لولا می باشد.

همچنین پایین بودن کیفیت گالوانیزه نیز یکی از چهار دلیل بسته نشدن پنجره دوجداره می باشد. پروفیل های پنجره دوجداره دارای گالوانیزه هایی در داخل خود هستند که به شکل u قرار گرفته اند.

این گالوانیزه ها باعث بالا رفتن مقاومت و ممان اینرسی خواهند شد و در صورتی که کیفیت بالایی نداشته باشند باعث شل شدن پیچ ها می شوند و پس از مدتی لنگه ی بازشو دچار مشکل و افت می شود. به همین علت برای جلوگیری از این موضوع می بایست حتما از گالوانیزه با کیفیت در ساخت پروفیل ها استفاده شود.

در کنار این موارد برخی دلایل دیگر همچون: دفرمه شدن لنگه ی بازشو، شل شدن پیچ ها، متناسب نبودن عرض و ارتفاع شیشه، وارد شدن فشار به لنگه ی بازشو و… می توانند در بسته نشدن پنجره دوجداره موثر باشند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با منظر گستر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *