مهندسین منظـر گستـر

نشانی کارخانه: آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره upvc

چطور پنجره مناسب خانه خود را انتخاب کنیم ؟

چطور پنجره مناسب خانه خود را انتخاب کنیم ؟

تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره یکی از مهم ترین مسائل در خرید این پنجره ها است. امروزه استفاده از پنجره های دوجداره و سه جداره در ساختمان ها رواج پیدا کرده است. در بسیاری از موارد افرادی که قصد خرید این پنجره ها را دارند تردید دارند که کدام یک از پنجره های دوجداره و سه جداره مناسب است. هر یک از این پنجره ها ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند و برای خانه و محل کارتان مناسب می‌باشند. این پنجره ها تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند که یکی از این تفاوت ها، تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره می‌باشد.

تولید کنندگان پنجره های upvc هر دو مدل دوجداره و سه جداره را تولید می‌نمایند و شما عزیزان می‌توانید با توجه به نیاز، محل زندگی و بودجه ای که دارید نوع پنجره دوجداره را انتخاب نمایید. کارگاه تولیدی منظر گستر نیز یکی از بهترین تولیدکنندگان در حوزه ی درب و پنجره ی یو پی وی سی upvc می‌باشد که انواع پنجره های دوجداره و سه جداره را با بالاترین کیفیت و به صرفه ترین قیمت ارائه می‌دهد.

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت های میان پنجره دوجداره و سه جداره، ویژگی های آنها و همچنین مقایسه قیمت پنجره دوجداره و سه جداره بپردازیم. شما نیز در صورتی که قصد خرید پنجره های نسل جدید را برای خانه و یا محل کارتان دارید در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید.

پنجره سه جداره چیست؟

پنجره سه جداره چیست؟

همه ی ما با پنجره های دوجداره آشنایی داریم و از مزایای استفاده از آنها با خبر هستیم. مزایای استفاده از این پنجره ها به حدی بالا است که امروزه شهرداری تمامی سازنده ها را موظف به استفاده از پنجره های یو پی ی سی نموده است. و اما پنجره های سه جداره چیزی فراتر از مدل دوجداره هستند ویژگی های منحصر به فردی دارند.

این پنجره ها که گاهی با نام شیشه ی سه جداره نیز شناخته می شوند ویژگی هایی همچون: جلوگیری از اتلاف انرژی، عایق صوتی، عایق حرارتی و جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی دارند. در ساختار این شیشه ها از سه شیشه ی تک جداره به همراه دو لایه اسپیسر استفاده شده است.

اسپیسر سبب ایجاد فضای خالی در بین این شیشه ها شده است همچنین گاز آرگون در بین این شیشه ها با فشار تزریق می‌شود. وجود لایه ی سوم در شیشه های سه جداره سبب ایجاد عایق بهتر و کامل تری نسبت به شیشه های تک جداره و حتی دوجداره شده است. شیشه های سه جداره به خصوص در مناطق آب و هوایی سردسیر کاربرد فراوانی دارند. این شیشه ها عایق کامل حرارت هستند و در فصول سرد از ورود هوای سرد به داخل منزل تا حد بالایی جلوگیری می‌نماید. همین موضوع یکی از دلایل تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره می‌باشد.

همچنین پنجره های سه جداره دارای مدل های مختلفی مانند: پنجره سه جداره ساده، پنجره سه جداره رنگی، پنجره سه جداره رفلکس و پنجره سه جداره سکوریت می‌باشد.

تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره و عوامل موثر بر آن

تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره و عوامل موثر بر آن

مسئله ی قیمت یکی از مهم ترین مسائل در ارتباط با خرید انواع درب و پنجره upvc می‌باشد. به طور کلی درب و پنجره های یو پی وی سی قیمت بالاتری نسبت به پنجره های معمولی دارند. در صورتی که این تفاوت قیمت در مقایسه با مزایا و ویژگی هایی که دارند کاملا به جا و به صرفه می‌باشد. همچنین بدیهی است که قیمت پنجره های سه جداره به علت یک لایه ی مازادی که دارند در مقایسه با پنجره های دوجداره بالاتر می‌باشد.

شیشه های دوجداره از دو لایه شیشه + اسپیسر + گاز آرگون و همچنین اجرت دوجداره نمودن شیشه ها تشکیل شده‌اند. قیمت این شیشه های دوجداره با توجه به این موارد تعیین می‌شود. و اما در مورد شیشه های سه جداره این هزینه ها دوبل می‌شوند. شیشه های سه جداره علاوه بر موارد فوق دارای یک لایه شیشه ی اضافی، هزینه ی اسپیسر اضافی، گاز آرگون اضافی و همچنین اجرت اضافه نمودن شیشه ی سوم  می‌باشند. تمامی این موارد اضافه شده در شیشه های سه جداره باعث تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره شده اند. در فرایند ساخت شیشه های سه جداره تمامی مراحل دو مرتبه تکرار می‌شوند و از شیشه و اسپیسر بیشتری نیز استفاده می‌شود. به همین علت قیمت شیشه های سه جداره بالاتر از شیشه های دوجداره می‌باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در خصوص تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره و قیمت دقیق آنها می‌توانید با ما تماس بگیرید.

ویژگی های پنجره سه جداره 

ویژگی های پنجره سه جداره

 همانطور که گفته شد افزایش مواد اولیه در تولید پنجره های سه جداره سبب افزایش قیمت آن نسبت به پنجره های دوجداره شده است. و اما پنجره های سه جداره دارای ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز هستند که این موضوع نیز باعث تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره شده است.

برخی از ویژگی های پنجره های سه جداره به شرح زیر می‌باشد:

 • عایق بندی و گرما:

  طبق تحقیقات به دست آمده در صورتی که از پنجره های ضعیف و عایق بندی نشده در خانه هایتان استفاده کنید حدود 20 الی 30 درصد از هوای گرم و سرد داخل خانه هدر می‌رود. بهترین راه برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی و هوای داخل منازل استفاده از پنجره های مناسب و عایق است. پنجره های دوجداره نیز تا حدی از هدر رفتن هوا جلوگیری می‌نمایند اما طبق گفته ی تولید کنندگان پنجره های سه جداره 25 درصد بیشتر از مدل های دوجداره از هدر رفتن هوای محیط داخل جلوگیری می‌نمایند. این موضوع نیز یکی از دلایل تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره می‌باشد.

 • چهارچوب پنجره دوجداره:

  یکی دیگر از هزینه هایی که در ساخت پنجره های سه جداره وجود دارد چارچوب پنجره می‌باشد. پنجره های سه جداره با چهارچوب آهن و وینل کم هزینه ترین چارچوب پنجره می‌باشند. این چهارچوب ها بادوام هستند و در رنگ های سفید و بژ موجود می‌باشد. گران ترین قاب و چارچوب پنجره های سه جداره نیز قاب های چوبی می‌باشند.

 • امنیت خانه و محل کار:

  در صورتی که از پنجره های سه جداره برای خانه و یا محل کارتان استفاده کنید امنیت بسیار بالاتری خواهید داشت. بالاتر بودن ایمنی پنجره های سه جداره نیز تاثیر بالایی بر تفاوت قیمت پنجره دوجداره و سه جداره دارد. پنجره های سه جداره به دلیل اینکه یک لایه اضافه تر دارند استحکام بیشتری خواهند داشت و در نتیجه ایمن تر هستند.

 • نصب پنجره دوجداره:

  موضوع مهم دیگر تفاوت میان نصب پنجره دوجداره و سه جداره است. بدیهی است که نصب پنجره های سه جداره دشوار تر از نصب پنجره دوجداره می‌باشد. اگرچه نصب پنجره های دوجداره نیز نیاز به متخصصین در این زمینه دارد اما برای پنجره های سه جداره این موضوع اهمیت بیشتری دارد. شایان ذکر است دشوار تر بودن نصب پنجره های سه جداره نیز ممکن است باعث بالا رفتن هزینه ی آن شود.

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد تفاوت های میان پنجره دوجداره و سه جداره بودند که باعث تفاوت قیمت آنها نیز شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *