مهندسین منظـر گستـر(با وقار)

نشانی:آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

نصب و تعمیر پنجره دوجداره در تهران|نصب بدون تخریب پنجره یو پی وی سی

نکات مربوط به نصب پنجره دوجداره

 نصب پنجره دوجداره در تهران یکی از بهترین راه ها برای کاهش آلودگی صوتی است. این پنجره ها مزایای زیادی به دنبال خواهند داشت. از ویژگی های پنجره دوجداره می توان به مواردی همچون: جلوگیری از ورود و خروج هوای داخل خانه، قابل بازیافت، جلوگیری از ورود گرد و غبار، نگهداری ساده، ماندگار و بادوام، مقاوم در برابر فرسایش، تاب نخوردن در دمای بالا و… اشاره کرد. در صورتی که به دنبال نصب بهترین و ماندگار ترین درب و پنجره برای خانه و محل کارتان هستید؛ پیشنهاد ما نصب پنجره دوجداره در تهران است. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل و مزایای نصب پنجره دوجداره در تهران آشنا کنیم.

پنجره دوجداره و اجزای آن

پنجره دوجداره و اجزای آن
پنجره های دوجداره دارای دو لایه شیشه هستند که به صورت موازی روبروی هم قرار گرفته اند.

قبل از اینکه به سراغ مراحل و نحوه ی نصب پنجره دوجداره در تهران برویم ابتدا می خواهیم به شما بگوییم که پنجره ی دوجداره چیست و چه اجزایی دارد؟

از گذشته تاکنون استفاده از پنجره های شیشه در خانه ها رواج داشته است. این پنجره های شیشه تا حدودی می توانند از ورود هوای سرد و برف و باران به داخل منزل جلوگیری کنند. و اما این شیشه های معمولی و تک جداره نمیتوانند به طور کامل از ورود و خروج هوا، گردوغبار و آلودگی صوتی جلوگیری کنند. و اما چه چیزی می تواند به طور کامل در مقابل موارد ذکر شده مقاوم باشد و از ورود آنها جلوگیری کند؟ پاسخ این سوال تنها یک مورد است؛ پنجره های دوجداره. پنجره های دوجداره دارای دو لایه شیشه هستند که به صورت موازی روبروی هم قرار گرفته اند. دلیل اصلی عایق بودن این شیشه ها نیز وجود یک گاز بی اثر مانند گاز آرگون میان آنهاست. قبل اینکه مراحل نصب پنجره دوجداره در تهران را شرح دهیم لازم است با اجزای تشکیل دهنده ی پنجره ی دوجداره آشنا شوید.

اجزای تشکیل دهنده ی پنجره دوجداره به شرح زیر می باشد:

پروفیل:

پروفیل

در واقع همان قاب پنجره است که می تواند از جنس آلومینیوم، آهن و یو پی وی سی باشد. پروفیل های upvc پرطرفدار ترین و مشهور ترین مدل ها هستند که همان قاب پنجره های دوجداره می باشند. این قاب ها عایق صوتی و حرارتی اند که رنگ آنها معمولا سفید می باشد. واژه ی upvc مخفف شده کلمه ی Unplasticised Poly Vinyl Chloride می باشد. همچنین لازم به ذکر است این پروفیل ها ضد زنگ هستند و همانند قاب های آهنی نیاز به رنگ آمیزی ندارند. این پروفیل ها دارای مدل های مختلفی مانند: پروفیل چارچوب پنجره، پروفیل وسط، پروفیل درب (لنگه) و پروفیل های کمکی که در صورت نیاز در برخی مدل ها استفاده می شوند.

آهن گالوانیزه:

آهن گالوانیزه
ضخامت گالوانیزه تاثیر مستقیمی بر روی قسمت پروفیل دارد.

گالوانیزه درون پروفیل و لاستیک آب بندی شیشه است. ضخامت گالوانیزه تاثیر مستقیمی بر روی قسمت پروفیل دارد. ورقه های فلزی گالوانیزه که در پروفیل قرار گرفته اند باعث بالا رفتن مقاومت پروفیل میشود و از تغییر شکل احتمال آن جلوگیری می نمایند.

یراق آلات:

یراق آلات
تمامی قطعاتی که کمک به باز و بسته شدن درب پنجره می نمایند یراق آلات می گویند

تمامی قطعاتی که کمک به باز و بسته شدن درب پنجره می نمایند یراق آلات می گویند. این یراق آلات مواردی مانند: قفل، لولا، دستگیره و…می باشند. یراق آلات استفاده شده در مدل های مختلف پنجره دوجداره متفاوت است

شیشه:

شیشه
در ساخت این پنجره ها میتوان از شیشه های دو و یا چند جداره استفاده کرد

شیشه نیز یکی از اصلی ترین اجزای پنجره ی یو پی وی سی است. در ساخت این پنجره ها میتوان از شیشه های دو و یا چند جداره استفاده کرد. البته استفاده از شیشه های دوجداره بیشتر در خانه ها رواج دارد. این شیشه ها به میزان بالا و قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید.

گاز بین شیشه ها:

گاز بین شیشه ها
مهندسین منظرگستر

گاز موجود در بین شیشه های پنجره ی دوجداره نیز یکی از مهم ترین قسمت ها است. زیرا این گاز میان شیشه ها است که از ورود سروصدا و هوای سرد و گرم به داخل خانه جلوگیری می کند. این گاز یک گاز بی اثر همانند: آرگون، کریپتون و یا هر دوی آنها می باشد. وجود هر یک از این گاز ها در بین شیشه ها همانند عایق عمل خواهد کرد.

توجه داشت باشید که نصب پنجره دوجداره در تهران یک فرایند کاملا تخصصی است و حتما می بایست به دست متخصصین و نصاب های پنجره دوجداره انجام شود. منظرگستر یکی از بهترین مجموعه ها در زمینه ی خرید و نصب پنجره دوجداره در تهران است. برای مشاوره در زمینه ی خرید و نصب درب و پنجره دوجداره ی منظر گستر با ما تماس بگیرید .

مراحل نصب پنجره دوجداره در تهران

مراحل نصب پنجره دوجداره در تهران
نصب پنجره دوجداره در تهران رابطه ی مستقیم با کیفیت و عملکرد پنجره دارد.

نصب پنجره دوجداره در تهران رابطه ی مستقیم با کیفیت و عملکرد پنجره دارد. یعنی برای اینکه پنجره ی دوجداره دوام و اثر بخشی لازم را داشته باشد می بایست مراحل نصب به خوبی انجام شود و نکات لازم نیز رعایت شوند. مراحل استاندارد نصب پنجره دوجداره در تهران به شرح زیر می باشد:

اندازه گیری دقیق محل نصب:

اندازه گیری دقیق محل نصب
اندازه گیری محل نصب اهمیت بالایی دارد که باید رعایت شود

اولین و مهمترین مرحله ی نصب پنجره دوجداره در تهران اندازه گیری دقیق است. اندازه گیری محل نصب اهمیت بالایی دارد زیرا اندازه گیری نادرست یک اشتباه فاحش است که بسیار گران تمام خواهد شد. این اندازه گیری ها می بایست به طور دقیق و توسط متخصصین و نصاب ها انجام شود که احتمال خطا به صفر برسد. پس از اینکه اندازه های دقیق مشخص شدند می توان پنجره ی موردنیاز را سفارش داد.

آماده سازی محل نصب و تمیز کردن آن:

محل نصب پنجره
قبل از شروع فرآیند نصب می بایست محل نصب را تمیز کنیم.

 قبل از شروع فرآیند نصب می بایست محل نصب را تمیز کنیم. .و اما در صورتی که قصد تعویض پنجره ی قدیمی با پنجره ی دوجداره را داشته باشید؛ می بایست ابتدا پنجره ی قدیمی را جدا کنید و فقط یک قاب باقی بگذارید. همچنین می بایست محل نصب را به طور کامل تمیز نمایید. در برخی موارد ممکن است مصالح ساختمانی در محل نصب باقی مانده باشند و باعث ایجاد ناهمواری در قاب پنجره شوند. می بایست هرگونه ناهمواری را از سطح جا کنیم.

همچنین در صورتی که چاله و یا حفره ای در محل نصب پنجره ایجاد شده باشد نیز می بایست با استفاده از گچ و یا سیمان حفره را پر کنید.

تعیین کردن محل پیچ های اتصال پنجره به دیوار و نصب آن:

تعیین کردن محل پیچ های اتصال پنجره به دیوار و نصب آن
پیچ های اتصال معمولا دو نوع هستند یکی پیچ های سرمته (خودکار) و دیگری پیچ های بولتکس می باشند.

همانطور که میدانید پنجره های دوجداره با استفاده از پیچ به دیوار متصل می شوند. به همین علت در این مرحله از نصب پنجره دوجداره در تهران می بایست محل دقیق پیچ های اتصال را تعیین نمایید. پیچ های اتصال معمولا دو نوع هستند یکی پیچ های سرمته (خودکار) و دیگری پیچ های بولتکس می باشند.

نوع پیچ استفاده شده بستگی به جنس دیوار محل اتصال دارد. در صورتی که سطح زیر کار از جنس آجر باشد می توانید از هر دو پیچ بولتکس و خودکار استفاده کنید. و در مواردی که سطی زیر کار آهنی باشد نیز می توانید از پیچ های خودکار استفاده نمایید.

همچنین اگر سطح زیرین کار سیمان و بتن باشد می بایست از پیچ بولتکس استفاده کنید.همچنین برای اینکه کیفیت نصب بالاتر برود می توانید از تراز عمودی استفاده نمایید.

فوم زنی و چسب زنی:

فوم زنی و چسب زنی
مزایای استفاده از این فوم پوشاندن تمامی منافذ و جلوگیری از ورود و خروج و هوا است

پس از اینکه پنجره در محل مناسب نصب شد نوبت به تزریق فوم می رسد. در این مرحله فاصله ی موجود بین چارچوب و دیوار را با فوم مخصوص پلی اورتان می پوشانند. مزایای استفاده از این فوم پوشاندن تمامی منافذ و جلوگیری از ورود و خروج و هوا است. برای فوم زنی ابتدا فاصله ی یک سانتی متری بین دیوار و چارچوب را تمیز کرده سطح را با آب مرطوب کنید. و سپس فوم پلی اورتان را تزریق نمایید. این فوم پس از تزریق حدود 4 الی 5 درصد حجیم می شود و تمامی سطوح را پر میکند. پس از گذشت حدود 15 ساعت می توانید اضافات فوم را که بیرون زده را با استفاده از کاتر برش دهید.

مرحله ی سیلیکون زنی:

مرحله ی سیلیکون زنی
فوم زنی برای درزگیری و آب بندی بهتر از سیلیکون

مرحله ی بعدی از نصب پنجره دوجداره در تهران سیلیکون زنی است. پس از مرحله ی فوم زنی برای درزگیری و آب بندی بهتر از سیلیکون استفاده می شود.

شیشه اندازی و نصب شیشه دوجداره:

شیشه اندازی و نصب شیشه دوجداره
برای جایگذاری شیشه ی دوجداره سطح پروفیل را تمیز کنید و سپس از قطعاتی پلاستیکی (تاکوز) زیر شیشه استفاده کنید.

پس از آماده سازی قاب نوبت به نصب شیشه دوجداره می رسد. این مرحله نیز یکی از حساس ترین مراحل نصب پنجره دوجداره در تهران است زیرا در صورت نصب اشتباه ممکن است شیشه بشکند.

برای جایگذاری شیشه ی دوجداره سطح پروفیل را تمیز کنید و سپس از قطعاتی پلاستیکی (تاکوز) زیر شیشه استفاده کنید. استفاده از این قطعه باعث تنظیم سطح شیشه خواهد شد. توجه داشته باشید که هنگام نصب شیشه حتما آن را به صورت قائم نگه دارید. پس از جا انداختن شیشه نیز حتما توجه کنید که نباید هیچ گونه درزی وجود داشته باشد.

پس از نصب شیشه ها نیز گاز آرگون میان شیشه ها تزریق خواهد شد.همچنین لازم به ذکر است پس از این مرحله یراق آلات و درزبندی پنجره ی یو پی وی سی چک می شوند و درب های پنجره ی نیز به خوبی رگلاژ می شوند.

برای نصب پنجره دوجداره چه نکاتی را می بایست رعایت کنیم؟

برای نصب پنجره دوجداره چه نکاتی را می بایست رعایت کنیم
این پنجره ها قبل از اینکه نصب شوند می بایست در دمایی بین 5 تا 35 درجه سانتی گراد نگهداری شوند.

 نکات و استاندارد های لازم برای نصب پنجره دوجداره در تهران به شرح زیر می باشد:

 • توجه داشته باشید که درب ها و پروفیل های upvc به علت خاصیت پلیمری باید در دمای خاصی قرار بگیرند. این پنجره ها قبل از اینکه نصب شوند می بایست در دمایی بین 5 تا 35 درجه سانتی گراد نگهداری شوند. همچنین لازم به ذکر است قبل از نصب از جابجایی بیش از حد پروفیل ها و وارد کردن ضربه به آنها جلوگیری نمایید.
 • نکته ی بعدی در خصوص تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره است. برای این کار می بایست ابتدا با استفاده از فرز پنجره ی آهنی قدیمی را برش دهید. و پس از آنکه محل برش تمیز و سمباده کشی شد حتما باید ضد زنگ بزنید. همچنین در صورت تمایل می توانید آهن چارچوب را رنگ نمایید.
 • در صورتی که قصد نقاشی خانه را داشته باشید بهتر است پس از پایان بتونه کاری و قبل از نقاشی کامل خانه اقدام به نصب پنجره دوجداره در تهران نمایید.
 • در مراحل نصب پنجره دوجداره در تهران از قرار گرفتن صحیح زوار دور شیشه اطمینان حاصل نمایید.
 • نکته ی مهم دیگر رعایت ایمنی در حین کار است. توجه داشته باشید که نصاب پنجره ی دوجداره می بایست حتما تمامی نکات ایمنی را رعایت نماید. و در حین کار از لباس مخصوص، دستکش، کلاه و کفش ایمنی استفاده نماید.
 • پس از اینکه نصب پنجره دوجداره به پایان رسید باز و بسته شدن درب را چندین بار امتحان کنید و حتما از سالم بودن درب پنجره و درست بسته شدن آن اطمینان حاصل نمایید.

نصب پنجره دوجداره چه مزایایی به دنبال خواهد داشت؟

نصب پنجره دوجداره چه مزایایی به دنبال خواهد داشت
پنجره های دوجداره در تمامی زمینه ها برتر هستند.

بدون شک پنجره های upvc مزیت هایی دارند که پنجره های تک جداره و آهنی قدیمی ندارند. اگر بخواهیم پنجره های قدیمی را با پنجره های دوجداره مقایسه کنیم؛ پنجره های دوجداره در تمامی زمینه ها برتر هستند. برخی از مزایای نصب پنجره دوجداره در تهران به شرح زیر می باشد:

 • کاهش آلودگی صوتی در خانه
 • جلوگیری از هدر رفتن هوای داخل خانه
 • کاهش ورود هوای گرم و سرد به داخل خانه
 • کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش مبلغ قبوض
 • عدم جلوگیری از ورود نور به داخل خانه
 • غیر قابل اشتعال بودن
 • مقاوم در برابر اشعه ی خورشید
 • قابل بازیافت بودن
 • عایق در مقابل الکتریسیته
 • زیبایی ظاهری داخل و بیرون خانه

نصب پنجره دوجداره در تهران

تهران یکی از استان های بسیار شلوغ کشور ایران است که وجود سر و صدا های زیاد، آلودگی صوتی، مصرف بی رویه انرژی در آن به صراحت دیده می‌شود؛ بدین جهت  نصب پنجره دوجداره در تهران یکی از الزامات است. نصب پنجره دوجداره در تهران باعث می‌شود بسیاری از مشکلاتی که در استان بزرگ تهران با آن روبرو هستید کاهش پیدا کند. در ادامه بیشتر با پنجره دوجداره و مزایای آن آشنا خواهید شد.

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دوجداره نمونه ای از پنجره ها هستند که در چند سال اخیر توانسته اند توجه‌ عدهٔ زیادی از مردم را به خود جلب کنند. این نوع پنجره ها برخلاف پنجره های معمولی از بخش های مختلفی از جمله پروفیل، چند لایه شیشه، یراق آلات، گالوانیزه و… تهیه می‌شوند. در نتیجه مقاومت بالایی در مقابل ضربه، سر و صدا، آلودگی و… از خود نشان می‌دهند.

البته پنجره دوجداره انواع مختلفی دارد که این انواع بر اساس کیفیتی که دارند از یکدیگر متمایز می‌‌شوند. به طور کلی  نصب پنجره دوجداره در تهران ویژگی ها و مزایای زیادی را به خود اختصاص داده است که به چندین مورد از این مزیت ها  در ادامه اشاره خواهد شد.

مزایا و ویژگی‌ های پنجره دوجداره

 •     پنجره دوجداره قابل بازیافت است یعنی به طبیعت و محیط زیست آسیب نمی‌رساند.
 •     این نوع از پنجره ها دارای عایق صدا می‌باشند و از ورود هر نوع سر و صدای به داخل ساختمان جلوگیری می‌کنند.
 •     قیمت پنجره دوجداره  فرق زیادی با پنجره معمولی ندارد و هزینه نصب پنجره دوجداره در تهران بسیار اقتصادی است.
 •     از ورود و خروج انرژی نیز جلوگیری کرده و می‌ تواند باعث صرفه جویی در انرژی شود.

برای نصب پنجره دوجداره در تهران از چه روش هایی استفاده کنیم؟

برای نصب پنجره دوجداره در تهران می‌توان به راحتی از افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند و سابقه طولانی دارند استفاده کرد. برای نمونه می‌توانید از مرکز معتبر منظرگستر بخواهید تا نیروهای خود را برای نصب پنجره دوجداره در تهران به محل مورد نظرتان اعزام کنند؛ با این کار علاوه بر اینکه نصب پنجره دوجداره با اصول صحیح انجام می‌شود، با کمترین هزینه می‌توانید نصب پنجره خود را به اتمام برسانید‌.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *