مهندسین منظـر گستـر(با وقار)

نشانی:آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

 مزایا و معایب در و پنجره دوجداره upvc

همه چیز درباره معایب و مزایای درب و پنجره

همه چیز درباره معایب و مزایا درب و پنجره

مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc یکی از موارد مهمی است که قبل از خرید این درب ها باید بدانید. درب و پنجره از مهم ترین قسمت های هر ساختمان هستند و کیفیت آنها نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. با کیفیت ترین و بهترین نوع درب و پنجره در دنیای امروز درب و پنجره دوجداره upvc است. استفاده از این درب و پنجره ها مزایای زیادی به دنبال خواهد داشت. دانستن مزایا و معایب درب و پنجره دوجداره می تواند به شما کمک کند تا بهتر این پنجره ها را بشناسید. برای آن که به ویژگی های این مدل درب و پنجره مسلط شوید، می توانید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 

از مزایا و معایب پنجره های دوجداره اطلاع دارید؟

از مزایا و معایب پنجره های دوجداره اطلاع دارید؟

سالیان سال است که درب و پنجره های دوجداره جای خود را به پنجره های تک جداره و آلومینیومی داده اند. در کشور ما نیز امروزه بازار خرید درب و پنجره ی دوجداره upvc رشد بسیاری داشته است. و اما این رشد بی دلیل نبوده و مهم ترین دلیل بالا رفتن استفاده آنها مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc است. با بالا رفتن آلودگی های صوتی و زیستی در دنیای امروز و همچنین بالا رفتن اهمیت صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده از درب و پنجره های دوجداره اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده اند.

بنابراین جلوگیری از ورود آلودگی های زیستی و صوتی همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی یکی از مهم ترین مزایای نصب درب و پنجره های دوجداره upvc است. و اما مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc تنها به این موارد ختم نمی شود و استفاده از آنها مزایای بسیار زیادی به همراه خواهند داشت. در قسمت بعد شما را به طور کامل با مزایای پنجره دوجداره آشنا خواهیم کرد.

مزایای پنجره دوجداره چیست؟

مزایای پنجره دوجداره

همانطور که همه ی ما میدانیم مزایای استفاده درب و پنجره های دوجداره خیلی بیشتر از معایب آنها است. به همین علت برای بررسی مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc بهتر است ابتدا شما را با مزایای این پنجره ها آشنا کنیم.  

مزایای درب و پنجره ی دوجداره به شرح زیر می باشد:

کاهش آلودگی صوتی و میزان صدا در خانه:

کاهش آلودگی صوتی و میزان صدا در خانه

آرامش محیط خانه و نبود هرگونه صدای اضافی یکی از مسائل بسیار مهم است که با استفاده از درب و پنجره های دوجداره ممکن خواهد بود. فضای خالی میان شیشه های دوجداره از ورود و خروج صدا به داخل خانه جلوگیری می نماید. خرید درب و پنجره دوجداره به افرادی که در محله های شلوغ، نزدیک اتوبان، نزدیک فرودگاه و مدارس سکونت دارند توصیه می شود.

جلوگیری از ورود گرد و غبار و آب به داخل خانه:

جلوگیری از ورود گرد و غبار و آب به داخل خانه

 

یکی دیگر از موارد در بحث مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc جلوگیری از ورود گرد و غبار است. به دلیل دارا بودن چندین نوار و آب بندی با کیفیت از ورود گرد و غبار آب به داخل منزل جلوگیری می نمایند.

جلوگیری از به هدر رفتن انرژی:

جلوگیری از به هدر رفتن انرژی

در بحث مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc یکی از مهم ترین موارد صرفه جویی در مصرف انرژی است. به همین علت است که برخی از پنجره های دوجداره با نام پنجره ی سبز یاد می کنند. این پنجره ها از خروج هوای داخل خانه جلوگیری می نماید و هوای داخل خانه را در بهترین حالت ممکن نگه میدارد.

جلوگیری از ورود هوای سرد و گرم به داخل خانه: علاوه بر جلوگیری از خروج هوای داخل خانه، این پنجره ها از ورود هوای بیرون به داخل خانه نیز جلوگیری می نمایند.

افزایش امنیت:

افزایش امنیت

افزایش امنیت نیز یکی از مهم ترین مسائل در بحث مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc است. این شیشه ها محکم هستند و به راحتی نمی شکنند به همین علت از ورود افراد ناشناس و سارقان به داخل خانه جلوگیری می نمایند.

بالا رفتن ارزش ملک:

بالا رفتن ارزش ملک:

در صورتی که به سراغ خرید و فروش خانه رفته باشید متوجه می شوید که وجود درب و پنجره ی دوجداره در خانه قیمت آن را بالا خواهد برد.

عدم اشتعال و مقاوم در برابر زلزله:

عدم اشتعال و مقاوم در برابر زلزله

درب و پنجره های دوجداره برعکس نوع چوبی ضد اشتعال هستند و در برابر فشار های بیرونی مانند زلزله نیز مقاومت بسیار بالایی دارند.

مقاومت و عمر بالا:

مقاومت و عمر بالا

درب و پنجره های دوجداره مقاومت بسیار بالایی دارند و در شرایط آب و هوایی گوناگون نیز دوام بالایی از خود نشان می دهند.

زیبایی بخشیدن به نمای خانه:

زیبایی بخشیدن به نمای خانه

علاوه بر مزایای گفته شده زیبایی ظاهری نیز موضوع مهمی در بررسی مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc است. این پنجره ها در شکل ها و مدل های گوناگون تولید می شوند که زیبایی خانه ی شما را دوچندان خواهند کرد.

تنوع بالا در مدل و طرح

یکی از مهم ترین مزایای خرید درب و پنجره دوجداره، تنوع بالا در طرح و رنگ است. پنجره های دوجداره حالت بازشو مختلفی می توانند داشته باشند. یعنی با توجه به محل نصب پنجره، می توانید نوع بازشو را انتخاب نمایید. تنوع بالا در نوع بازشو و حتی مدل پنجره دوجداره باعث می شود هر کس طبق شرایط خود، بهترین پنجره دوجداره را خریداری کند.

شما می توانید انواع درب و پنجره دوجداره را به صورت آنلاین از طریق فروشگاه مهندسین منظر گستر تهیه نمایید. این فروشگاه اینترنتی درب و پنجره های دوجداره را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه و عرضه می کند. برای انتخاب بهترین مدل و طرح در و پنجره دوجداره، می توانید از کارشناسان مهندسین منظر گستر راهنمایی بگیرید.

پنجره های دوجداره پوسیده نمی شوند!

پوسیدگی درب و پنجره یکی از معمول ترین مشکلات هستند. خیلی ها به دنبال پیدا کردن در و پنجره های ضد پوسیدگی هستند. در بررسی مزایا و معایب درب و پنجره دوجداره، ضد پوسیدگی به عنوان مهمترین فواید استفاده از این پنجره ها به شمار می آید.

عدم پوسیدگی در حین استفاده مداوم می تواند مهم ترین شاخصه و مزیت برجسته پنجره دوجداره باشد. چون تقریبا تمام پنجره های فلزی در طول استفاده طولانی مدت دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می شوند.

مقاوم در هر آب و هوا

در و پنجره ها همیشه با هوای بیرون در ارتباط هستند. بنابراین باید بتوانند در شرایط آب و هوایی مختلف از خود مقاومت کافی نشان دهند. یکی از مهم ترین مزیت های درب و پنجره های دوجداره مربوط به مقاومت بسیار زیاد آن ها در شرایط آب و هوایی مختلف است. یعنی این در و پنجره ها را می توان در تمام شهرهای ایران به راحتی استفاده کرد. یعنی همه می توانند اقدام به خرید این مدل از در و پنجره ها نمایند. چون تفاوتی ندارد که آب و هوای منطقه شما آفتابی است یا شرجی. چون درب و پنجره های دوجداره در برابر آفتاب، رطوبت و حتی سرما استحکام کافی دارند.

از هر ماده دیگر مقاوم تر هستند!

هر کدام از در و پنجره هایی که در ساختمان ها استفاده می شوند، از مواد اولیه خاصی تولید شده اند. درب و پنجره های آهنی، آلومینیومی و … هر کدام میزان مقاومت خاصی در برابر نیروهای خارجی دارند. اگر می خواهید مقاوم ترین در و پنجره را برای محیط های مختلف انتخاب کنید، مدل های دوجداره به شما پیشنهاد می شود.

در بین مزایا و معایب درب و پنجره دوجداره که نگاه می کنیم، مقاوم بودن ماده اولیه به چشم می خورد. همین مقاومت بالا باعث می شود حتی در بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله هم از خود مقاومت کافی نشان دهند. بنابراین خسارت کمتری بعد از این حوادث به واحدهای ساختمانی شما وارد می شود.

امکان استفاده از بیمه حوادث!

اگر می خواهید برای منزل مسکونی یا واحد اداری خود از بیمه حوادث استفاده کنید، باید طبق دستورالعمل شرکت های بیمه عمل کنید. یکی از مهم ترین شرط هایی که توسط این شرکت ها قرار داده شده، نصب درب و پنجره های استاندارد است. درب و پنجره های دوجداره استانداردهای لازم برای استفاده در شرایط مختلف را دارا هستند. بنابراین می توانند بهترین گزینه برای استفاده از خدمات بیمه ای محسوب شوند. بدین ترتیب شما با خرید و نصب در و پنجره دوجداره، از این مزایا بهره مند خواهید شد.

 

معایب پنجره های دوجداره و آنچه که باید هر مشتری بداند

معایب پنجره های دوجداره و آنچه که باید هر مشتری بداند

در بررسی مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc بدون شک سنگینی کفه ی ترازو به سمت مزایای آنها است. و اما این پنجره ها با وجود مزایایی که دارند دارای اندک معایبی نیز هستند. البته تمامی موارد قابل حل  می باشند. به بیان دیگر در صورتی که درب و پنجره های دوجداره upvc به صورت استاندارد تولید شده باشند هیچ معایبی نخواهند داشت.

و اما برای تشخیص بهتر شما در خرید درب و پنجره ی دوجداره برخی از معایب را در این قسمت بازگو خواهیم کرد.

  • میزان کیفیت پروفیل به کار رفته تاثیر مستقیمی در مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc دارد. در صورت استفاده از پروفیل نامرغوب در تولید پنجره، به مرور شاهد تغییر رنگ و شکنندگی پروفیل خواهید بود.
  • گالوانیزه یکی از مهمترین اجزا است که باعث استحکام درب و پنجره میشود. در صورت نبود این گالوانیزه پنجره مقاومت کافی را نخواهد داشت و به مرور زمان تغییر شکل خواهد داد.
  • لاستیک های استاندارد نیز مهمترین موضوع در بررسی مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc هستند که در صورت استاندارد نبودن باعث ورود سرما و گرد و غبار به داخل خانه می شود.
  • مشاهده ی بخار بر روی پنجره نیز نشان دهنده ی نبود موارد رطوبت گیر، گاز آرگون مناسب و چسب استاندارد است.

برای جلوگیری از تمامی موارد ذکر شده در بالا حتما از فروشگاه های معتبر در این زمینه خرید نمایید. مجموعه ی منظر گستر یکی از مجموعه هایی است که تمامی درب و پنجره ها را به صورت استاندارد تولید نموده است و خیال مشتری را از بابت هرگونه عیبی راحت نموده است.

راه حل معایب پنجره دوجداره کشویی

راه حل معایب پنجره دوجداره کشویی

در قسمت های قبل با مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc  آشنا شدید. پنجره های دوجداره ریلی یا کشویی یکی از پرطرفدار ترین مدل های پنجره هستند که در عین پرکاربرد بودن معایبی نیز دارند. از معایب پنجره های کشویی می توان به مواردی مانند: عایق نبودن در مقایسه با سایر مدل ها، عدم امکان استفاده از توری در پنجره، سخت بودن تمیز کردن شیشه ها، سست بودن چفت و بست ها، قاب نسبتا سنگین، آب بندی ضعیف و محدودیت در ابعاد و اندازه است.

و اما این مشکلات چاره دارند و به اصطلاح هر دردی دوایی دارد. برای بهره مندی از عایق 100 درصدی بهتر است از مدل کشویی فولکس واگنی استفاده شود. همچنین برای درزبندی بهتر نیز می بایست از نوار های هوابندی مخصوص استفاده شود. برای راحت بودن شستشو و تمیز کردن پنجره ها نیز بهتر است هر دو لنگه را بازشو طراحی کنید. نکته ی مهم دیگر این است که ارتفاع این پنجره را بیشتر از 2.10 و عرض آنها از 4 متر بالاتر نباشد.

توصیه در مورد خرید پنجره های دوجداره

توصیه در مورد خرید پنجره های دوجداره

آگاه بودن از نکات لازم قبل از خرید به شما کمک می کند انتخابی اصولی و مناسب داشته باشید. درخصوص خرید پنجره های دوجداره نیز می بایست به نکات مهمی توجه کنید. که در قسمت های قبل به آن پرداختیم. علاوه بر مزایا و معایب درب و پنجره های دوجداره upvc کیفیت درب و پنجره های خریداری شده نیز اهمیت بسیار بالایی دارند.

برای اینکه یک درب و پنجره ی دوجداره ی با کیفیت خریداری کنید می بایست به نکاتی مانند: کیفیت پروفیل، کیفیت یراق آلات به کار رفته، نوع شیشه ی دوجداره، چسب شیشه، رطوبت گیر موجود در درب و پنجره و چگونگی نصب درب و پنجره  upvc توجه نمایید.

تمامی موارد می بایست طبق استاندارد های جهانی باشند تا درب و پنجره دوجداره ی با دوام داشته باشید. همانطور که گفته شد منظر گستر یکی از تولید کنندگان درب و پنجره های دوجداره است که سابقه ای ده ساله دارد. این مجموعه اقدام به تولید، تعمیر و بازسازی درب و پنجره ی upvc در شهر های تهران، کرج و شهر های اطراف می نماید. خرید اینترنتی درب و پنجره ی دوجداره از مجموعه ی منظر گستر نیز امکان پذیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص خرید پنجره ی دوجداره upvc با ما تماس بگیرید.

2 پاسخ

  1. مهم ترین مزیت پنجره یو پی وی سی همین جلوگیری از سروصداست. تو شهرایی مثل تهران که پر از سروصدان یه نعمته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *