مهندسین منظـر گستـر(با وقار)

نشانی:آزادراه تهران_ساوه ، کیلومتر20

تولید کننده انواع درب و پنجره Upvc

آدرس کارخانه :

آزادراه تهران_ساوه​​ ، کیلومتر20

دفتر مرکزی :

ویژگی های پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب چیست؟

ویژگی پروفیل یوی پی وی سی باکیفیت چیست؟

ویژگی پروفیل یوی پی وی سی باکیفیت چیست؟

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که ویژگی های پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب چیست؟ یک پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب، در برابر ضربه، حرارت و سرما مقاوم است و به خوبی جوش می‌خورد.

در این مقاله به معرفی پروفیل UPVC با کیفیت و بیان ویژگی های آن می‌پردازیم. هنگام خرید پروفیل UPVC یا ابزار فلزی، برای سنجش کیفیت پروفیل، باید از مقیاس های آن مطلع باشید تا بتوانید پروفیل UPVC با کیفیت خریداری کنید. برای آگاهی از این مقیاس ها، در این مقاله با ما همراه باشید.

پروفیل UPVC چیست؟

پروفیل UPVC چیست؟

پیش از آن که به بررسی ویژگی های پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب چیست؟ بپردازیم لازم است تا با ماهیت پروفیل upvc  آشنا شویم. پروفیل UPVC با کیفیت یکی از مصالح مهم فلزی است که در ساخت بیشتر وسایل فلزی یا آهنی به کار برده می‌شود. در گذشته برای ساخت انواع وسایل فلزی از پروفیل PVC استفاده می‌کردند. اما با گذشت زمان، نیاز های وسایل فلزی به پروفیل UPVC را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که پروفیل PVC هنوز جای رشد و تکمیل کیفیت دارد. همچنین عمر پروفیل PVC پایین بود.

به همین دلیل تصمیم گرفتند ماده ای مرغوب تر و با کیفیت بالاتر تولید کنند. این ماده به پروفیل UPVC نام گذاری شد. پروفیل UPVC نیز در سه نوع کیفیت متوسط، خوب و عالی ساخته شده است. این پروفیل بسته به کاربرد آن در موقعیت های گوناگون، انواع متفاوتی دارد. از انواع پروفیل UPVC می‌توان به پروفیل ضدآب، پروفیل صنعتی، پروفیل درب و پنجره و پروفیل دوجداره اشاره کرد.

در ادامه به بررسی ویژگی های یک پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب می‌پردازیم تا خریداران برای خرید پروفیل UPVC دچار سردرگمی نشوند و به راحتی پروفیل با کیفیت را از نوع بی کیفیت آن تشخیص دهند.

بررسی ویژگی های پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب

بررسی ویژگی های پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب

به راستی ویژگی های پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب چیست؟ یک سری ویژگی شاخص و شناخته شده در مورد پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب وجود دارد. در اینجا این ویژگی ها را برای شما بیان می‌کنیم:

 1. شکل ظاهری پروفیل UPVC با کیفیت، باید سفید رنگ و دارای شفافیت بالایی باشد. پروفیل های UPVC رنگی یا مات مرغوبیت بالایی ندارند. هم چنین پروفیل UPVC باید صاف و بدون ایراد ظاهری باشد. اگر خمیدگی، سوراخ یا انحنا در پروفیل مشاهده کردید، از کیفیت بالای آن مطمئن نباشید.
 2. دیواره های بیرونی پروفیل UPVC، باید پهنای مشخصی داشته باشند. معمولا اندازه ی این دیواره های بیرونی، حدود سه میلی متر می‌باشد. برای اطمینان از استاندارد بودن اندازه ی دیواره ها، می‌توانید از کولیس برای اندازه گیری آنها استفاده کنید. کولیس بهترین و دقیق ترین وسیله برای اندازه گیری این دیواره ها می‌باشد.
 3. میزان جرم قاب پنجره دوجداره، در کمترین مقدار باید دوازده گرم بر متر باشد. برای به دست آوردن جرم قاب پنجره باید با استفاده از متر، طول قاب اندازه گیری شود. سپس با استفاده از ترازوی دقیق، وزن قاب پنجره محاسبه شود. حاصل اندازه های به دست آمده، جرم قاب پنجره به دست می‌آید.
 4. موادی که در ساخت پروفیل UPVC استفاده شده‌اند، باید نو و با کیفیت باشند. اگر از مواد بازیافتی برای ساخت پروفیل استفاده شده باشد، کیفیت پروفیل UPVC مرغوب نیست. برای اطمینان از این مسئله، باید پروفیل را در یک آزمایشگاه معتبر مورد آزمون قرار داده و همچنین تست ضربه روی آن انجام شود.
 5. تعداد کانال های موجود در پروفیل UPVC را شمارش کنید. هرچه تعداد این کانال ها بیشتر باشد، بالطبع پروفیل عایق بهتری در برابر انرژی و صدا می‌باشد. زیرا تعداد بالای کانال ها خاصیت مکانیکی و فیزیکی پروفیل را بیشتر و بهتر می‌کند.
 6. پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب، با ضربه نمی‌شکند و در سرما و دماهای پایین، دچار شکستگی نمی‌شود. برای سنجش این مقیاس ها، باید پروفیل UPVC در آزمایشگاه های معتبر مصالح مورد آزمون قرار بگیرد.
 7. رنگ پروفیل UPVC با کیفیت، دچار تغییر نمی‌شود. همانگونه که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، رنگ یک پروفیل UPVC با کیفیت، شفاف و سفید است. برای اطمینان از عدم تغییر رنگ پروفیل UPVC، باید در آزمایشگاه مصالح روی آن تست رنگ انجام شود.
 8. یک پروفیل UPVC با کیفیت، باید به خوبی جوش بخورد. اگر هنگام جوش دادن آن دچار مشکل شوید، از کیفیت بالای آن مطمئن نباشید.
 9. پروفیل UPVC نسبت به پروفیل PVC محکم تر و از انعطاف کمتری برخوردار است. با این حال، پروفیل UPVC عمر بیشتری نسبت به پروفیل PVC دارد.

آزمایشات انجام شده برای شناسایی پروفیل UPVC با کیفیت

آزمایشات انجام شده برای شناسایی پروفیل UPVC با کیفیت

تا به این جا به بررسی سوال ویژگی های پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب چیست، پرداختیم. در ادامه به بررسی آزمایشات انجام شده برای شناسایی پروفیل UPVC با کیفیت خواهیم پرداخت.

 • آزمایش مقاومت پروفیل در برابر ضربه:

 برای انجام این آزمون، تعدادی پروفیل UPVC را حداقل یک ساعت در فریزر می‌گذارند. سپس آنها را از فریزر خارج کرده و روی آنها با یک وزنه تست ضربه انجام می‌دهند.

 • آزمایش عکس العمل پروفیل در گرما:

برای انجام این آزمون، ابتدا پروفیل UPVC را در دمای 150 درجه سانتی گراد قرار می‌دهند. سپس آن را به یک محیط خنک منتقل می‌کنند. چنانچه پروفیل UPVC چروک نشده باشد، ترک روی آن مشاهده نشود و شکل ظاهری آن تغییری نکرده باشد، این پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب می‌باشد.

 • آزمایش کج یا صاف بودن پروفیل:

پروفیل UPVC را روی سطحی صاف قرار داده و کج یا صاف بودن آن را می‌سنجند. اگر پروفیل UPVC کاملا صاف نباشد، درجه کیفیت آن مرغوب نمی‌باشد.

 • آزمایش کیفیت جوش خوردن پروفیل:

بعد از جوش خوردن پروفیل UPVC، آن را به یک آزمایشگاه می‌برند. سپس روی آن نیرویی با اندازه ی مشخص وارد می‌کنند تا پروفیل UPVC بشکند. اگر پروفیل UPVC قبل از زمان نرمال دچار شکستگی شود، کیفیت آن مرغوب نمی‌باشد.

در تمام آزمایش های گفته شده، اگر پروفیل از آزمایشگاه مهر تایید بگیرد، یعنی پروفیل UPVC با کیفیت و استاندارد است.در صورتی که از آزمایش مهر تایید دریافت نکند، این پروفیل کیفیت مطلوبی ندارد.

مزایای استفاده از پروفیل UPVC

مزایای استفاده از پروفیل UPVC

   ویژگی های پروفیل UPVC با کیفیت مرغوب چیست؟ پروفیل UPVC با کیفیت، عایق بسیار خوبی در برابر گرما، برق، ورود گرد و غبار و صدا می‌باشد. به همین دلیل باعث می‌شود در مصرف انرژی به شدت صرفه جویی شود. پروفیل UPVC به رنگ کردن و تنظیم مجدد نیازی ندارد.

مقاومت بالای آن در برابر آتش، این پروفیل را به یک پروفیل ضد حریق تبدیل کرده است. استحکام پروفیل UPVC بسیار بالا می‌باشد. همچنین این پروفیل دچار زنگ زدگی نمی‌شود و این موضوع خیال شما را از مجاورت آن در برابر رطوبت راحت می‌کند. هنگام خرید پروفیل UPVC می‌توانید از رنگبندی وسیع این محصول لذت ببرید و رنگ دلخواه خود را برای خرید آن انتخاب کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مهندسین منظرگستر تماس بگیرید.